Logo

Wizyta gnieźnieńskich seniorów w Pile

Artykuł dodany: Piątek, 12 maja 2017
Wizyta gnieźnieńskich seniorów w Pile
REKLAMA

W grudniu 2016 r. Gniezno odwiedziła grupa 55 seniorów z Piły. 9 maja 2017 grupa 72 seniorów z Trzemeszna, Witkowa i Gniezna w ramach rewizyty odbyła spotkania w regionie pilskim. Wyjazd gnieźnieńskich seniorów do Piły - grodu Stanisława Staszica zorganizowała Krystyna Łybacka, Poseł do Parlamentu Europejskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan i władzami samorządowymi powiatu pilskiego.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Wczesnym rankiem uczestnicy wycieczki krajoznawczo-integracyjnej zbierając się w Gnieźnie uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego Bolesława Ciesielczyka - Prezesa WZINR w Gnieźnie. Następnie dwoma autokarami udali się do Piły. Rano seniorzy spotkali się ze Starostą Pilskim Eligiuszem Komarowskim, w czasie którego została przedstawiona prezentacja multimedialna dotycząca powiatu pilskiego. Spotkanie ze Starostą w Młodzieżowym Domu Kultury zakończyło się wspólnymi rozmowami o swoich "małych ojczyznach" przy kawie i pączku. Następnie seniorzy zwiedzili Muzeum Okręgowe i Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Po przejeździe do Śmiłowa uczestniczy wycieczki spotkali się z Panem Henrykiem Stokłosą i współpracownikami zapoznając się z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa, które rozwija się również dzięki funduszom europejskim i zatrudnia ponad 11 tys. osób. Ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów cieszyło się zwiedzanie Muzeum Łowiectwa Pana Henryka Stokłosy oraz pokaz floty lotniczej przedsiębiorcy. Wspólny obiad w restauracji Pasibrzuch w Śmiłowie był okazją do rozmów i omawiania kolejnych projektów współpracy gnieźnieńskich i pilskich seniorów. Interesujący pobyt w regionie pilskim seniorzy zakończyli zwiedzaniem zabytków zgromadzonych w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. Wyjazd gnieźnieńskich seniorów do Piły, Śmiłowa i Osieka nad Notecią koordynowali asystenci Europosłanki w Pile Piotr Pałczyński i Wiesława Sztaba, a w Gnieźnie Tadeusz Tomaszewski oraz ze Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Justyna Banasik i Stanisław Dolaciński.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Chuck Norris
13.05.2017 05:00

Należy sprostować tytuł tego reportażu na :
WIZYTA POST-KOMUNISTYCZNYCH SENIORÓW .......W PILE !!!!!
Dzięki Bogu,że już tylko 72-ch komuchów znalazło się z tak dużego rejonu jak Trzemeszno,Witkowo i Gniezno.
Trzeba być typowym paskudnym komuchem + nie mieć honoru nawet za 1 rubla aby jechać do Piły na spotkanie z warchołem komunistycznym-złodziejem i przestępcą Henrykiem S.
Mamy też dowody kto nadal sponsoruje to SLD-oskie i KOD-oskie warcholstwo,które jeszcze publicznie chwali się taką plugawą-bolszewicką wycieczką.Ciekawe czy nie porzygali się od smrodu gdy jechali obok farmy trzody chlewnej i skażonych gruntów koło Piły przez tego warchoła bolszewickiego ?????????????

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno