Logo

Bilet do Teatru za 500 groszy

Artykuł dodany: Środa, 10 maja 2017
Bilet do Teatru za 500 groszy

Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego, które rozpocznie akcja "Bilet do teatru za 500 groszy". Z tej okazji 13 maja, w święto Teatru Publicznego, widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl "Panna Julie" Augusta Strinberga w reż. Filipa Gieldona.

"Panna Julie" to najbardziej znana sztuka szwedzkiego pisarza, dramaturga, prekursora nowoczesnego te­atru, od niemal 130 lat grana z powodzeniem na całym świecie. Wychodząc od klasycznego tekstu, twórcy spektaklu zadają pytania o dzi­siejsze relacje międzyludzkie. Czy we współczesnym społeczeństwie prze­stały obowiązywać sztywne podziały klasowe, czy może tylko zmieniły swoją formę? Czy dla miłości nie ma żadnych granic, czy też obowiązują w niej pewne nienaruszalne reguły?

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja "Bilet do teatru za 500 groszy" to szansa i zachęta do spotkania z teatrem. Idei dostępności teatru sprzyja atrakcyjna cena, odpowiadająca liczbie spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali współcześnie napisane teksty. Sprzedaż biletów w ramach akcji odbywać się będzie wyłącznie 13 maja w Kasie Teatru, a każdy widz będzie mógł kupić tylko dwa bilety w cenie 500 groszy.

Pomysł święta zrodził się w roku 2015, kiedy teatr publiczny w Polsce - teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego - obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja "biletu za grosze" była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem.

"Bilet do teatru za 500 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw. W tym roku bilety za 500 groszy będzie można kupić w 97 teatrach z 38 polskich miast.

Spektakl "Panna Julie" w reż. Filipa Gieldona w Teatrze Fredry w Gnieźnie zobaczyć będzie można również w piątek 12 maja o godz. 19.00 i niedzielę 14 maja o godz. 18.00.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno