Logo

Daj lajka czytaniu

Artykuł dodany: Środa, 10 maja 2017
Daj lajka czytaniu

Przerwa w szkole nie musi być nudna! Taką myślą przewodnią rozpoczęły się atrakcyjne przerwy z książką w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Gnieźnie. Książki wystąpiły w roli głównej i drugoplanowej, były podmiotem i przedmiotem, przymiotnikiem i rzeczownikiem odmienianym przez wszystkie przypadki. Było to możliwe dzięki wspaniałej współpracy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna z bibliotekami szkolnymi.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Do realizacji programu edukacyjnego "Daj lajka czytaniu" prowadzonego przez gnieźnieńską książnicę włączyły się panie Katarzyna Konieczka, Ewa Święcicka z SP6. Dzięki nim uczniowie z klasy 2a stworzyły "Literacką wieżę" o wysokości 53 cm.

Takie nietypowe spotkania z książką integrują szkolną społeczność, zachęcają do odwiedzenia biblioteki i do kontaktów ze słowem pisanym. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna nieustannie zachęca gnieźnieńskie szkoły do wdrożenia akcji "DŁUGA PRZERWA Z KSIĄŻKĄ". Akcja polega na zachęcaniu uczniów do wspólnego lub indywidualnego czytania podczas długich przerw międzylekcyjnych. Czytanie to przyjemność i zabawa. Zachęcamy do zabawy wraz z uczniami, do stworzenia w każdej klasie " LITERACKIEJ WIEŻY".

Zdjęcia z przeprowadzanych akcji zostaną opublikowane na stronie internetowej http://www.biblioteka.gniezno.pl/ oraz na naszym facebookowym profilu.

Prosimy o wysyłanie zdjęć na adres: filia2@biblioteka.gniezno.pl
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno