Logo

Ulica Osiniec przyjazna dla kierowców, nie dla spacerowiczów?

Artykuł dodany: Środa, 10 maja 2017
Ulica Osiniec przyjazna dla kierowców, nie dla spacerowiczów?

Ulica Osiniec łącząca ul. Witkowską z terenami inwestycyjnymi jest sporym udogodnieniem dla kierowców, jednak nie pomyślano o spacerowiczach, w szczególności tych z psami. Na całej długości nie ma ani jednego śmietnika.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Mam dużego psa, który wymaga kilku godzin spacerów dziennie - mówi mieszkaniec Gniezna. W taką pogodę jak teraz, kiedy w lesie jest błoto i nie da się normalnie wejść, chodzę na spacery wzdłuż ul. Witkowskiej, Osiniec i Kawiary. Zawsze sprzątam po swoim psie, ale jest problem ze śmietnikami. Wzdłuż nowej drogi nie zainstalowano żadnego kosza na odpady. Gdybym miał małego psa, zabierałbym odchody i wrzucał do swojego śmietnika, jednak mam naprawdę duże zwierzę, więc mam nosić ze sobą worek z psim gównem przez godzinę? Podobnie, jak inni właściciele czworonogów, sprzątam odchody w worek i zostawiam przy drodze z nadzieją, że służby porządkowe to zabiorą. Nie mam nic przeciwko sprzątaniu po swoim czworonogu, ale musi być do tego chociaż minimum warunków, jak na przykład śmietnik co pół kilometra. Za chwilę ktoś powie, że zaśmiecam teren, jednak wystarczy spojrzeć na trawniki wzdłuż drogi. Jest tam pełno porozrzucanych paczek od papierosów, butelek itp. Gdzie ludzie mają to wyrzucać jak nie ma śmietników? Inwestycja za miliony, a nie starczyło kasy na zwykłe "kible"? Ktoś powie, że wcześniej też nie było śmietników. Zgodze się z tym. To był nieco zaniedbany fragment miasta. Kiedy jednak budowana jest nowa droga, warto by pomyśleć o udogodnieniach nawet nie XXI, ale XX wieku. To nie muszą być nowoczesne śmietnika za tysiące złotych. Wystarczą zwykłe, metalowe kosze.

Być może w Gnieźnie przydałaby się akcja podobna do poznańskiej? Więcej na ten temat pod linkiem:
http://m.poznan.eska.pl/newsy/slon-przechadzal-sie-ulicami-poznania-zobaczcie-nagranie-z-monitoringu-wideo/436683
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (6)

Mieszkaniec
20.05.2017 22:21

Czy ktoś może wie, czy mają zamiar w związku z budowa ulicy Osiniec zakazać ruchu ciężarowego na ulicy Słonecznej, na odcinku Witkowska- Kawiary??? Bo w przeciwnym razie nie widzę jakiegoś wielkiego sensu budowy tej drogi...

Odpowiedz
Adam
12.05.2017 09:52

Fajnie, że droga powstała ale spieprzono kilka rzeczy - głównie skrzyżowanie z ul. Kawiary.
1. Zapomniano o zakazie pow. 3,5t . Od strony ul. Słonecznej stoi, z tej nie. Ciężarówki będą skracać drogę jadąc ul. Kawiary.
2. Ulica Kawiary na tym skrzyżowaniu jest za wąska. Skręcić w lewo, jadąc od Witkowskiej i zmieścić się na swoim pasie jest niemożliwe.
3. Jadąc od Słonecznej ulicą Kawiary, barierka zasłania widoczność jadących ul. Osiniec od strony Witkowskiej.
4. Ścieżka rowerowa kończy się przed przejściami dla pieszych na ul. Osiniec. Należy zejść z roweru i przejść przez skrzyżowanie z ul. Kawiary ok. 70m. Projektant się nie postarał.
5. Skrzyżowanie z ul. Witkowską. Dlaczego nie zrobiono "świateł"? Będą tam spore korki, gdy TIR będzie chciał skręcić w lewo w Witkowską...

Odpowiedz
Luciu
11.05.2017 21:33

A ta ulica jest w ogóle już oddana?
Swoją drogą nie dało się tej ścieżki rowerowej z jednej strony zrobić tylko 3 razy trzeba drogę przecinać i zamiast tej rozchybotanej kostki zrobić asfalt dla rowerzystów.

Odpowiedz
Dziunia z Kawiar
11.05.2017 10:18

Racja przez duże R. Nowa droga bardzo się przyda, nie ma co tu dyskutować. Ścieżka rowerowa bardzo przydatna i co najważniejsze równa, nie to co na Witkowskiej krawężniki wcale nie przystosowane do zjazdu rowerem. Zgadzam się, że śmietniki by się przydały. Bardzo.

Odpowiedz
Mieszkaniec
10.05.2017 21:09

Polska żelazem stoi,barierka biało-czerwona przy barierce,jak walnie w nią rowerzysta to może się zabić zamiast walnąć na glebę i nieci się pobrudzić...

Odpowiedz
Karolina
10.05.2017 19:04

Ku... Znowu problem. Co sie nie zrobi to zawsze coś nie pasuje.
Weź ze babo torebkę foliowa i zabierz swoje gow.... Do domu.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno