Logo

Rekordowe dofinansowanie i długo oczekiwana przebudowa

Artykuł dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Rekordowe dofinansowanie i długo oczekiwana przebudowa
REKLAMA

Prawie 18 milionów złotych z Funduszy Europejskich otrzymało Miasto Gniezno na rozbudowę układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami. Całość tej oczekiwanej przez gnieźnian od kilkudziesięciu lat inwestycji będzie kosztować 27,5 mln złotych.

ALBUMY ARTYKUŁU:

9 maja 2017 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 podpisał umowy o dofinansowanie projektów powiatu poznańskiego i gnieźnieńskiego oraz miast Konin i Gniezno, dotyczące inwestycji drogowych w ramach Poddziałania 5.1.2 "Infrastruktura drogowa regionu". Beneficjentów podczas spotkania reprezentowali Jan Grabkowski - Starosta Poznański, Józef Nowicki - Prezydent Miasta Konina, Jerzy Berlik - Wicestarosta Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Tomasz Budasz - Prezydent Miasta Gniezna.

Gnieźnieński projekt obejmuje przebudowę istniejącej drogi łączącej Aleje Reymonta z ul. Słoneczną oraz budowę nowej drogi na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Osiniec. Łącznie w ramach projektu prace prowadzone będą na odcinku liczącym 0,8 km. W ramach inwestycji na odcinku przebudowywanej drogi planuje się poszerzenie światła wiaduktu, jego pogłębienie i wykonanie nowych ścian oporowych.

Najważniejsze elementy inwestycji to:
  • jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego
  • zjazdy z kostki betonowej,
  • ścieżka rowerowa dwukierunkowa
  • opaska przeznaczona pod lokalizację oświetlenia, szerokości 1 m,
  • elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • zbiornik retencyjny oraz rowy melioracyjne
  • infrastruktura towarzysząca w postaci kanalizacji deszczowej, instalacji elektrycznych i teletechnicznych,
  • sygnalizacja świetlna i dźwiękowa.

Koniec inwestycji przewidziany jest na jesień 2018 roku. Jeszcze w tym roku, w lipcu i sierpniu wyburzone będą dwa wiadukty w ciągu ul. Pod Trzema Mostami na mocy porozumienia podpisanego przez Miasto Gniezno i PKP. Już dzięki temu czas przejazdu ul. Pod Trzema Mostami skróci się o połowę.

Przypomnijmy, że dotychczas w ramach Poddziałania 5.1.2 "Infrastruktura drogowa regionu" Zarząd Województwa Wielkopolskiego wybrał projekty na łączną kwotę dofinansowania ponad 145 mln zł.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Gnieźnianka
12.05.2017 20:05

Gniezno przechodzi metamorfozę. Dużo dobrego dzieje się dla naszego miasta. Dziękujemy Panie Prezydencie,dziękujemy Pana Współpracownikom.

Odpowiedz
Artur
10.05.2017 09:50

Proszę bardzo jak działa prężnie prezydent Budasz. Pokażcie chociaż 1 prezydenta ,który w tak krótkim czasie tyle zrobił. Poprzednicy niczego nie dokonali - Gniezno schodziło na psy , wszędzie brud i psie kupy. Brawo p.Budasz oby tak dalej. Bez względu na przynależność partyjną należy być tylko człowiekiem i to pełnym chęci do pracy i działania.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Robert - 11.05.2017 09:49

Jestem pełen podziwu dla tego waszego prezydenta , słyszałem że za jego kadencji szpital będziecie mieli nowy i obwodnica powstała bo skończyli tą ekspresówkę na Bydgoszcz.REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno