Logo

MKS PR Gniezno w Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych!

Artykuł dodany: Wtorek, 9 maja 2017
MKS PR Gniezno w Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych!

MKS PR Gniezno w świetnym stylu wywalczył awans do Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych! W turnieju, który odbywał się w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 w dniach 5 - 7.05, gnieźnianki zainkasowały komplet trzech zwycięstw.

Gnieźnieński turniej rozpoczął się w piątek. Jako pierwsze na parkiet wybiegły ekipy MKS-u Zagłębia Lubin i EUCO UKS-u Dziewiątki Legnica. Lepszą grę zaprezentowały lubinianki, co przełożyło się na rezultat. "Miedziowe" pokonały legniczanki 30:22.

Punktualnie o godzinie 18:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego podczas meczu MKS PR Gniezno - UKS Vambresia Worwo-Wąbrzeźno. Trybuny wypełniły się praktycznie po same brzegi, dlatego też śmiało można stwierdzić, że spotkaniu towarzyszyła kapitalna atmosfera. Gnieźnieńskie szczypiornistki zaliczyły mocne wejście w turniej, pokonując ekipę z Wąbrzeźna dziewięcioma bramkami. Najskuteczniejszym ogniwem MKS-u PR była Monika Walkowska, która zapisała przy swoim nazwisku dziesięć bramek.

Piątek (5.05.2017):

#1: MKS Zagłębie Lubin - EUCO UKS Dziewiątka Legnica 30:22

#2: MKS PR Gniezno - UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 31:22
Wilkosz, Konieczna, Jasińska - Bielińska (5), Kasprowiak (7), Pudelewicz (2), Paluch (1), Balcerek, Rybicka, Ochocka (1), Dolacińska (4), Walkowska (10), Gola, Kuszak, Rachela (1).

Drugi dzień rywalizacji w ramach ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych rozpoczęło starcie UKS-u Vambresii-Worwo Wąbrzeźno z MKS-em Zagłębiem Lubin. W tej konfrontacji zdecydowanie lepiej spisały się piłkarki ręczne z Wąbrzeźna. "Miedziowe", po piątkowej wygranej, spuściły z tonu i przegrały aż 21:36.

Następnie zgromadzeni kibice mogli śledzić kolejne spotkanie z udziałem MKS-u PR Gniezno. Szczypiornistki z Grodu Lecha potwierdziły wysoką formę, rozprawiając się z legniczankami w stosunku 28:17. Tym razem najlepszą strzelczynią w szeregach gnieźnieńskiego zespołu była Karolina Kasprowiak, która rzuciła osiem bramek. Na słowa uznania zasłużyła również bramkarka MKS-u PR. Daria Konieczna przez cały turniej prezentowała bardzo dobrą dyspozycję, dlatego też została wybrana najlepszą bramkarką ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Sobota (6.05.2017):

#3: UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno - MKS Zagłębie Lubin 36:21

#4: MKS PR Gniezno - EUCO UKS Dziewiątka Legnica 28:17
Wilkosz, Konieczna, Jasińska - Bielińska (5), Kasprowiak (8), Pudelewicz (3), Paluch (2), Balcerek, Rybicka, Ochocka (4), Dolacińska (2), Walkowska (2), Gola, Kuszak, Rachela (2).

Niedziela upłynęła nie tylko pod znakiem radości, ale też łez i smutku. Jedni byli zawiedzeni brakiem przepustki do Final Four, a inni mogli świętować awans. W pierwszym niedzielnym pojedynku UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno pewnie pokonała EUCO UKS Dziewiątkę Legnica (34:18). Po tym spotkaniu w szeregach wąbrzeźnianek zapanowała niemała euforia. Nic w tym dziwnego - Vambresia-Worwo zajęła w gnieźnieńskim turnieju drugie miejsce, co dało awans do kolejnej fazy rywalizacji o tytuł Mistrza Polski Juniorek Młodszych.

Zmagania zwieńczyła konfrontacja MKS-u PR Gniezno z MKS-em Zagłębiem Lubin. Początek tego spotkania był wyrównany i zacięty. Były nawet takie momenty, w których "Miedziowe" obejmowały prowadzenie. Gnieźnianki jednak szybko wyciągały wnioski z popełnianych błędów i z minuty na minutę zaczynały grać coraz lepiej. Do przerwy gospodynie turnieju prowadziły 13:7.

Po wznowieniu rywalizacji lubinianki próbowały odrabiać straty, ale ich starania nie przynosiły efektu. Było jednak widać, że zawodniczki MKS-u Zagłębie zostawiają na parkiecie serce. Niestety, jeden z ataków przyjezdnych zakończył się nieprzyjemnym zdarzeniem. W ferworze walki na parkiet upadła Kinga Stanisławczyk. Do zawodniczki błyskawicznie dotarła pomoc medyczna. Okazało się, że Kinga straciła przytomność. Później potrzebowała kilkunastu minut, aby odzyskać siły. Na szczęście pod koniec meczu mogła wrócić do swojego zespołu i z ławki rezerwowych śledziła poczynania koleżanek.

Potyczka zakończyła się zwycięstwem MKS-u PR, choć nie było ono tak okazałe jak we wcześniejszych spotkaniach. Gnieźnianki pokonały zespół z Lubina 21:16, dzięki czemu przypieczętowały awans i wygraną w turnieju. Jakaż olbrzymia radość zapanowała na trybunach hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4. Nie inaczej było w szeregach naszego zespołu. Po kilkunastominutowym świętowaniu na parkiecie, zawodniczki udały się do szatni, gdzie oczywiście musiał polać się szampan. Radości nie było końca!

Niedziela (7.05.2017):

#5: EUCO UKS Dziewiątka Legnica - UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 18:34

#6: MKS PR Gniezno - MKS Zagłębie Lubin 21:16
Wilkosz, Konieczna, Jasińska - Bielińska (1), Kasprowiak (9), Pudelewicz (2), Paluch, Balcerek, Rybicka (1), Ochocka (3), Dolacińska, Walkowska (5), Gola, Kuszak, Rachela.

Po zakończeniu ostatniego spotkania rozdane zostały okolicznościowe statuetki dla wszystkich drużyn. Ponadto wyróżniono trzy zawodniczki: Weronikę Weber (królowa strzelczyń), Darię Konieczną (najlepsza bramkarka) oraz Karolinę Kasprowiak (najlepsza zawodniczka).

Tabela końcowa turnieju:
1. MKS PR Gniezno - 6 pkt. (3-0-0)
2. UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno - 4 pkt. (2-0-1)
3. MKS Zagłębie Lubin - 2 pkt. (1-0-2)
4. EUCO UKS Dziewiątka Legnica - 0 pkt. (0-0-3)

Wyróżnienia indywidualne:
Królowa strzelczyń: Weronika Weber, UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno (27)
Najlepsza bramkarka: Daria Konieczna, MKS PR Gniezno
Najlepsza zawodniczka: Karolina Kasprowiak, MKS PR Gniezno

Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych odbędzie się w weekend 20-21 maja. Organizator tej imprezy na razie jest jeszcze nieznany. W turnieju finałowym wystąpią MKS PR Gniezno, UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno, MKS Karczew oraz UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno