Logo

Policjanci odzyskali Mercedesa o wartości 130 tys. zł

Artykuł dodany: Poniedziałek, 8 maja 2017
Policjanci odzyskali Mercedesa o wartości 130 tys. zł

Policjanci z Gniezna zatrzymali 21-letniego kierowcę i odzyskali Mercedesa o wartości 130 tysięcy złotych przywłaszczonego z wypożyczalni samochodów na terenie Szwecji. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek, w godzinach popołudniowych. Policjanci z Gniezna otrzymali informację, że po wielkopolskich drogach ma przemieszczać się auto, które zostało wypożyczone z wypożyczalni samochodów na terenie Szwecji i wbrew przepisom umowy opuściło teren tego kraju. Powiadomieni o kradzieży funkcjonariusze kryminalni i referatu patrolowo-interwencyjnego wystawili posterunki i już po kilku minutach zauważyli Mercedesa jadącego ul. Poznańską. Tam też, w okolicach szpitala "Dziekanka", funkcjonariusze zajechali drogę, a następnie zatrzymali kierującego pojazdem, 21-letniego obywatela Szwecji.

Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu, mężczyzna nim podróżujący trafił do policyjnego aresztu. W sobotę śledczy przedstawili mu zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Gnieźnieńscy policjanci współpracują w tej sprawie ze szwedzką Policją. Sprawa jest w toku.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno