Logo

Dowiedz się jak kupować w sklepach w całej Europie dzięki przelewom zagranicznym w Internetowym Kantorze

Artykuł dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Dowiedz się jak kupować w sklepach w całej Europie dzięki przelewom zagranicznym w Internetowym Kantorze

Zakupy w walucie euro dotychczas były odrobinę kłopotliwe ze względu na konieczność przewalutowania złotówek i umieszczenia euro na koncie walutowym. Było to jedyne opłacalne rozwiązanie w przypadku płatności przelewem. Teraz Internetowy Kantor wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i umożliwia robienie zakupów na terenie Europy bez żadnych problemów.

Płać bez konieczności posiadania konta walutowego
Konto walutowe nie jest już potrzebne, aby wykonać przelew w euro. Nowa usługa kantoru internetowego polega na możliwości wykonania bezpośredniego przelewu z konta złotówkowego na konto zagraniczne. Należy wybrać walutę i jej kwotę, aby nastąpiło przewalutowanie na warunkach znacznie korzystniejszych niż w banku, oraz wskazać konto odbiorcy. Trzeba pamiętać, że kursy walut w bankach są wyjątkowo nieopłacalne ze względu na wysoki spread, czyli różnicę między kursem kupna i sprzedaży. Osiąga on wartość nawet 5-7%, podczas gdy kantory internetowe ustalają go na średnim poziomie 0,2-1%. Podając numer konta, należy zwrócić uwagę, że jest to numer zagraniczny i w przypadku krajów europejskich podaje się go zwykle w formacie IBAN, gdzie 2 pierwsze litery oznaczają kod kraju, 2 cyfry stanowią sumę kontrolną, a pozostałe cyfry to kod banku i oddziału oraz numer właściwy rachunku.

SEPA - system rozliczeń w euro
Internetowy Kantor do rozliczenia płatności w euro wykorzystuje SEPA (ang. Single Euro Payments Area), czyli Jednolity Obszar Płatniczy Euro, który powstał w celu ujednolicenia i tym samym uproszczenia płatności w euro na terenie Europy w granicach państw, jak i w obszarach transgranicznych. Za pośrednictwem SEPA można przesyłać euro na rachunki banków, w których nie posiada się rachunków w tej walucie. Realizowane są zlecenia na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu i Szwajcarii. Stała opłata za przelew w wysokości 5 PLN nie jest doliczana oddzielnie, lecz zostaje wliczona w kurs wymiany. W czasie nie dłuższym niż 1-2 dni robocze przelew zostaje zaksięgowany.

Błyskawiczna realizacja w ramach jednej transakcji
Wystarczy wejść na stronę https://internetowykantor.pl/land/przelewy/, aby wykonać szybki przelew. Zakupy w sklepach na terenie Europy nigdy nie były prostsze. Przelewy nie są obciążone dużymi opłatami tak jak ma to miejsce w banku. Nie traci się czasu na przewalutowanie, a następnie wykonanie przelewu. Przelewy w euro trafiają na rachunek odbiorcy nawet w tym samym dniu. W przypadku klasycznej wymiany walut w e-kantorze już czas oczekiwania na przewalutowanie waha się od kilkunastu minut do kilku dni. Bezpośrednie przelewy w euro są szybsze, a ponadto w ramach SEPA regulacje prawne dla wszystkich państw należących do tego obszaru są takie same, co oznacza, że również koszty przelewów nie mogą być kształtowane w dowolny sposób, lecz są utrzymywane na identycznym poziomie.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

BR12
10.05.2017 20:37

Przepraszam , chcę skomentować art. o wyłudzeniu 3 tysięcy złotych.

Odpowiedz
BR12
10.05.2017 20:35

Ormianie są tym specami, potrafią zaczepić kogoś na ulicy, nawet pod bankiem, "przypadkowo" zjawia się "rzeczoznawca", który potwierdzi wartość monet.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno