Logo


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dowiedz się jak kupować w sklepach w całej Europie dzięki przelewom zagranicznym w Internetowym Kantorze

Artykuł dodany: Wtorek, 9 maja 2017
Dowiedz się jak kupować w sklepach w całej Europie dzięki przelewom zagranicznym w Internetowym Kantorze

REKLAMA

REKLAMA

Zakupy w walucie euro dotychczas były odrobinę kłopotliwe ze względu na konieczność przewalutowania złotówek i umieszczenia euro na koncie walutowym. Było to jedyne opłacalne rozwiązanie w przypadku płatności przelewem. Teraz Internetowy Kantor wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i umożliwia robienie zakupów na terenie Europy bez żadnych problemów.

Płać bez konieczności posiadania konta walutowego
Konto walutowe nie jest już potrzebne, aby wykonać przelew w euro. Nowa usługa kantoru internetowego polega na możliwości wykonania bezpośredniego przelewu z konta złotówkowego na konto zagraniczne. Należy wybrać walutę i jej kwotę, aby nastąpiło przewalutowanie na warunkach znacznie korzystniejszych niż w banku, oraz wskazać konto odbiorcy. Trzeba pamiętać, że kursy walut w bankach są wyjątkowo nieopłacalne ze względu na wysoki spread, czyli różnicę między kursem kupna i sprzedaży. Osiąga on wartość nawet 5-7%, podczas gdy kantory internetowe ustalają go na średnim poziomie 0,2-1%. Podając numer konta, należy zwrócić uwagę, że jest to numer zagraniczny i w przypadku krajów europejskich podaje się go zwykle w formacie IBAN, gdzie 2 pierwsze litery oznaczają kod kraju, 2 cyfry stanowią sumę kontrolną, a pozostałe cyfry to kod banku i oddziału oraz numer właściwy rachunku.

SEPA - system rozliczeń w euro
Internetowy Kantor do rozliczenia płatności w euro wykorzystuje SEPA (ang. Single Euro Payments Area), czyli Jednolity Obszar Płatniczy Euro, który powstał w celu ujednolicenia i tym samym uproszczenia płatności w euro na terenie Europy w granicach państw, jak i w obszarach transgranicznych. Za pośrednictwem SEPA można przesyłać euro na rachunki banków, w których nie posiada się rachunków w tej walucie. Realizowane są zlecenia na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu i Szwajcarii. Stała opłata za przelew w wysokości 5 PLN nie jest doliczana oddzielnie, lecz zostaje wliczona w kurs wymiany. W czasie nie dłuższym niż 1-2 dni robocze przelew zostaje zaksięgowany.

Błyskawiczna realizacja w ramach jednej transakcji
Wystarczy wejść na stronę https://internetowykantor.pl/land/przelewy/, aby wykonać szybki przelew. Zakupy w sklepach na terenie Europy nigdy nie były prostsze. Przelewy nie są obciążone dużymi opłatami tak jak ma to miejsce w banku. Nie traci się czasu na przewalutowanie, a następnie wykonanie przelewu. Przelewy w euro trafiają na rachunek odbiorcy nawet w tym samym dniu. W przypadku klasycznej wymiany walut w e-kantorze już czas oczekiwania na przewalutowanie waha się od kilkunastu minut do kilku dni. Bezpośrednie przelewy w euro są szybsze, a ponadto w ramach SEPA regulacje prawne dla wszystkich państw należących do tego obszaru są takie same, co oznacza, że również koszty przelewów nie mogą być kształtowane w dowolny sposób, lecz są utrzymywane na identycznym poziomie.

REKLAMA
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

BR12
10.05.2017 20:37

Przepraszam , chcę skomentować art. o wyłudzeniu 3 tysięcy złotych.

Odpowiedz
BR12
10.05.2017 20:35

Ormianie są tym specami, potrafią zaczepić kogoś na ulicy, nawet pod bankiem, "przypadkowo" zjawia się "rzeczoznawca", który potwierdzi wartość monet.

Odpowiedz


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA
Wydarzenia
<<  Maj 2017  >>
PN
WT
ŚR
CZ
PT
SB
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
tel.kom.: +48 781 085 964
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2017 Moje Gniezno