Logo

Barażów nie będzie. MKS Urbis Gniezno w I lidze!

Artykuł dodany: Sobota, 6 maja 2017
Barażów nie będzie. MKS Urbis Gniezno w I lidze!

Dwie drużyny mają już zapewniony awans do pierwszej ligi kobiet. W przyszłym sezonie na zapleczu żeńskiej PGNiG Superligi rywalizować będą ekipy MKS-u Urbis Gniezno oraz Varsovii Warszawa!

Prawo do gry w barażach o awans do pierwszej ligi kobiet uzyskały cztery drużyny - te, które triumfowały w poszczególnych grupach II-ligowych: MKS Urbis Gniezno (grupa wielkopolska), Vistal Gdynia (gr. pomorska), Varsovia Warszawa (gr. łódzka) oraz MTS Żory (gr. małopolska).

Ostatecznie jednak nie było potrzeby organizacji turnieju barażowego - z walki o przepustkę do I ligi zrezygnowały bowiem zespoły MTS-u Żory i Vistalu Gdynia. Tym samym awans przypadł dwóm pozostałym drużynom - MKS-owi Urbis Gniezno oraz Varsovii Warszawa.

Przypomnijmy, że gnieźnianki od początku sezonu zgłaszały pierwszoligowe aspiracje. Później skrupulatnie przybliżały się do realizacji upragnionego celu, wygrywając kolejne mecze. Ostatecznie piłkarki ręczne z Grodu Lecha zakończyły zmagania w grupie wielkopolskiej z kompletem czternastu zwycięstw! Śmiało można zatem uznać, że ciężko pracowały na awans i wywalczyły go świetną grą.

Wszystkim Kibicom dziękujemy za wsparcie i doping w trakcie minionego sezonu. Razem osiągnęliśmy cel, jakim był awans na zaplecze PGNiG Superligi. Do zobaczenia w I lidze!
tekst: KS Szczypiorniak Gniezno
foto: KS Szczypiorniak Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno