Logo

Działania "Prędkość" zakończone

Artykuł dodany: Czwartek, 4 maja 2017
Działania
REKLAMA

W dniach 26 - 28 kwietnia policjanci w całej Wielkopolsce prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Działania zostały zaplanowane po analizie zdarzeń drogowych oraz biorąc pod uwagę zgłoszenia do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na wielkopolskich drogach wciąż dochodzi do coraz większej liczby wypadków drogowych. I to pomimo poprawiającej się infrastruktury drogowej i posiadania lepszych i wydawałoby się bezpieczniejszych pojazdów. Właśnie ta poprawiająca się jakość samochodów jest też paradoksalnie poniekąd powodem wzrastającej liczby zdarzeń drogowych - są one po prostu szybsze, a przyczyną wielu wypadków jest nadmierna prędkość. O przekraczaniu dozwolonej prędkości w dokładnie oznaczonych miejscach informują też sami mieszkańcy, zaznaczając je w systemie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tego typu zgłoszeń jest zdecydowanie najwięcej.

Dlatego też często policjanci prowadzą i będą prowadzić działania polegające na wzmożonej kontroli prędkości. Dokładnie takie odbyły się w ciągu trzech dni w ubiegłym tygodniu - od środy do piątku.

Policjanci z gnieźnieńskiej "drogówki" w piątek, 28 kwietnia, skontrolowali 92 pojazdów, w tym 63 osobowe, 20 ciężarowych, 6 busów, 1 autokar i 2 motorowery. Aż 85 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Nie obyło się też bez zatrzymanych 2 dowodów rejestracyjnych.

Jak widać wyraźnie wciąż wielu kierowców nie przestrzega przepisów dotyczących dozwolonej prędkości, a działania w tym kierunku po prostu muszą być prowadzone.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno