Logo

Warta Pyzdry triumfuje w ostatnim Szczypiorniaku w Regionie

Artykuł dodany: Środa, 3 maja 2017
Warta Pyzdry triumfuje w ostatnim Szczypiorniaku w Regionie
REKLAMA

W sobotę, 29 kwietnia, na hali widowiskowo-sportowej w Witkowie został rozegrany ostatni turniej w tym sezonie z cyklu "Szczypiorniak w Regionie" . Spośród sześciu zgłoszonych zespołów najlepszym okazała się Warta Pyzdry.

Wydarzenie w porównaniu do dwóch poprzednich w Trzemesznie i Wrześni różniło się tym, że w przypadku Witkowa każda osoba mogła zgłosić swoją drużynę do rozgrywek, natomiast na pozostałe dwa eventy zapraszane były ekipy ligowe. Tej soboty Szczypiorniak Gniezno będący organizatorem cyklu postanowił zaprosić sympatyków piłki ręcznej do aktywnego udziału w turnieju.

Prócz trzech zespołów z Gniezna pojawiły się także Libero Powidz, Warta Pyzdry, a także gość z województwa łódzkiego OSP Seligów, będący triumfatorem w poprzednim roku "I Amatorskiego Turnieju Szczypiorniaka", który rozgrywaliśmy na boisku typu tartan przy Szkole Podstawowej nr 12. To właśnie ekipy spoza Pierwszej Stolicy wiodły prym w rozgrywkach zajmując pierwsze trzy miejsca na podium. Mimo takiego rozlokowania pozycji, większość spotkań była bardzo zacięta i cieszyła się zainteresowaniem, które często przeradzało się w głośny doping dla drużyn.

O tyle, o ile Libero Powidz zaledwie jednym punktem więcej od Disco Squad zapewnił sobie miejsce na podium, o tyle walka o pierwszą lokatę była niezwykle emocjonująca aż do ostatniego meczu turnieju, w którym zainteresowane drużyny brały udział. Ostatecznie po regulaminowych 20 minutach rywalizacji zwycięsko z niej wyszła Warta Pyzdry, która pokonała OSP Seligów 13:11, zdobywając komplet 10 punktów. Wspomniany zespół z województwa łódzkiego zając drugie miejsce z 8 punktami. Libero zdobywając 5 "oczek" zapewniło sobie brązowy medal, a jak wspominaliśmy, jedynie punkt brakował Disco Squad do trzeciej lokaty. Taka sama różnica punktowa do czwartego miejsca zabrakła piątej ekipie - Nołnejmsi Gniezno, którzy zdobyli w turnieju 3 punkty. Bez zwycięstwa ani remisu zakończyli udział w "Szczypiorniaku w Regionie" Szczypiorki i Przyjaciele.

Wśród zawodników wyłoniono nagrody dla Najlepszego Gracza i Bramkarza turnieju. Pierwszym z nich został zawodnik OSP Seligów - Mariusz Ciesielski. Na drugi tytuł zapracował sobie Jakub Pera z Warty Pyzdry.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom za udział w "Szczypiorniaku w Regionie". Cieszy nas frekwencja i coraz większe zainteresowanie piłką ręczną w naszej okolicy. Cykl turniejów w 2017 roku zakończył się i będzie czekał na drugą edycję. Liczymy, że zostanie on powiększony o kolejne miejscowości w pobliżu Pierwszej Stolicy Polski, aby zachęcać jak największą liczbę osób do uprawiania tej dyscypliny sportu, a także samego zainteresowania piłką ręczną.

Organizatorzy składają podziękowania Burmistrzowi Gminy i Miasta Witkowa Panu Marianowi Gadzińskiemu za umożliwienie organizacji turnieju i bardzo dobrą współpracę w przygotowaniach i podczas samego wydarzenia, a także za ufundowanie pucharu dla najlepszego zespołu. Dziękujemy również Prezesowi Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej panu Markowi Werle za objęcie patronatem honorowym "Szczypiorniaka w Regionie" i zapewnieniu nagrody dla wicemistrzów turnieju, a także statuetki dla Najlepszego Gracza. Na wielkie podziękowania zasługuje także Agnieszka Tarczyńska, pełniąca rolę sędziego całych zawodów, a także Szymon Wolniewicz, którego pomoc na stoliku sędziowskim była nieoceniona. Dziękujemy wszystkim za chęci i zaangażowanie!
tekst: KS Szczypiorniak Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno