Logo

Tak się śpieszyli, że stracili prawa jazdy

Artykuł dodany: Środa, 3 maja 2017
Tak się śpieszyli, że stracili prawa jazdy
REKLAMA

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego Fiatem Stilo, 24-letniego mieszkańca Opalenicy, a także kierującego Nissanem Almera, 21-letniego mieszkańca Gniezna. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali wymienionym kierującym prawa jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w dniu 30 kwietnia w Łubowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca Opalenicy kierującego Fiatem Stilo, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zgodnie z przepisami, za powyższe wkroczenie mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy celem podjęcia decyzji przez starostę o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. Kierowca został też ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Do kolejnego zatrzymania doszło 1 maja na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy pomiar wykazał, że kierujący Nissanem Almera 21-letni gnieźnianin jechał z prędkością 111 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Ten kierowca poniósł takie same sankcje jak kierowca Fiata.

Przypominamy!
W sytuacjach przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h kierowca czasowo musi się pożegnać ze swoim prawem jazdy oraz zostanie ukarany mandatem karnym. Dodatkowo na jego kontach zostaną zapisane punkty karne. Zostaną one automatycznie kasowane dopiero po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Odpowiedzi na ten komentarz:
Polaj - 04.05.2017 19:21

ma sie czym chwalić szczypior jeden na autostradzie ;) król facegoownaREKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno