Logo

"Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego"

Artykuł dodany: Piątek, 28 kwietnia 2017

Na półkach księgarń i bibliotek piętrzą się stosy książek dla dzieci. W tak ogromnej masie niełatwo jest wybrać ciekawe i wartościowe pozycje. Są wśród nich książki, które pokazują najmłodszym, że każde z nich może być w przyszłości wielkim człowiekiem. O tym jak z małego chłopca wyrósł wielki Polak opowiada książka "Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego". Jej urok polega na tym, że spotykamy tu nie wielkiego męża stanu, niezłomnego obrońcę Kościoła w Polsce, ale właśnie dziecko.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna o książce opowiadał jej autor Piotr Kordyasz. Okazało się, że zawarte w krótkich opowiadaniach zdarzenia są autentyczne i pochodzą głównie z przekazu najbliższej rodziny Prymasa Tysiąclecia i bliskich współpracowników, którym przytaczał wspomnienia o domu rodzinnym.

Opowiadania są zapisem tego wszystkiego, co zapamiętali świadkowie, tak że czytelnik staje się niemal uczestnikiem przywoływanych w pamięci zdarzeń. Książka skierowana do najmłodszych czytelników, ilustrowana w kolorze, wypełniła lukę, która istniała dotychczas w biografii dotyczącej osoby Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Spotkanie autorskie zostało zorganizowane w ramach programu edukacyjnego "Gniezno - siedziba prymasów", prowadzonego przez gnieźnieńską książnicę i Urząd Miejski w Gnieźnie.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno