Logo

Wiedza to podstawa

Artykuł dodany: Piątek, 28 kwietnia 2017
Wiedza to podstawa

W Dowództwie 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu zakończył się Teoretyczny kurs taktyczny dla personelu latającego.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Załogi samolotów 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (3. SLTr) wykonują różnorodne zadania w kraju, ale także w dużej mierze poza jego granicami. Do tej pory były to m.in. Afganistan, Irak, Czad czy Mali. Sposoby wykonywania zadań lotniczych w niebezpiecznej przestrzeni, unikanie zagrożeń, a także walka w przypadku zagrożenia to wiedza taktyczna niezbędna każdemu lotnikowi.

W celu poszerzenia wiedzy i umiejętności w zakresie wykonywania lotów taktycznych w ramach misji Polskich Kontyngentów Wojskowych, Pion Szefa Szkolenia Dowództwa 3. SLTr zrealizował kurs taktyczny dla personelu latającego. Odbył się on w terminie 24 - 28 kwietnia br. w oparciu o obiekty szkoleniowe 33. Bazy Lotnictwa Transportowego (33. BLTr). Uczestniczyła w nim 15-osobowa grupa personelu latającego z Dowództwa 3. SLTr, 8. i 33. BLTr, a także 43. i 44. Bazy Lotnictwa Morskiego. Kurs miał przygotować lotników do wykonywania zadań w skomplikowanych i niebezpiecznych warunkach oraz wyeliminować najczęściej popełniane błędy w czasie planowania, przygotowania i realizacji zadań lotnictwa transportowego - wyjaśnił pułkownik pilot Grzegorz Kołodziejczyk, Szef Szkolenia 3. SLTr.

W czasie kursu odbyły się wykłady i ćwiczenia praktyczne prowadzone przez doświadczonych specjalistów z Dowództwa 3. SLTr, 33. BLTr oraz amerykańskich instruktorów z 6. Special Operation Squadron.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uzyskanie odpowiedniego poziomu przygotowania do wykonywania zadań taktycznych. Jednocześnie uzyskali możliwość rozpoczęcia praktycznego szkolenia taktycznego zgodnie z obowiązującymi programami szkolenia lotniczego.
źródło: 3. SLTr

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno