Logo

Kolejne skontrolowane pojazdy i 47 mandatów

Artykuł dodany: Piątek, 28 kwietnia 2017
Kolejne skontrolowane pojazdy i 47 mandatów
REKLAMA

Policjanci drogówki prowadzili wczoraj kolejny dzień działania związane z kontrolą prędkości. W wyniku akcji zostało skontrolowanych 56 pojazdów, 47 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość jazdy, w tym zatrzymano 1 prawo jazdy i 2 dowody rejestracyjne.

Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań wykorzystano radiowóz wyposażony w urządzenie rejestrujące tzw. wideorejestrator.

W wyniku akcji zostało skontrolowanych 56 pojazdów, 47 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość jazdy, w tym policjanci zatrzymali również 1 prawo jazdy i 2 dowody rejestracyjne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno