Logo

"Dni Pary 2017" już wkrótce

Artykuł dodany: Piątek, 28 kwietnia 2017
REKLAMA

Znamy termin organizacji cieszących się coraz większą popularnością wśród mieszkańców i turystów "Dni Pary". Tegoroczna edycja imprezy, odbywającej się tradycyjnie w Parowozowni Gniezno, zaplanowana została w dniach 18 - 21 maja.

Program wydarzenia ogłoszony zostanie oficjalnie po "długim weekendzie", ale już dziś wiemy, że znajdzie się w nim sporo atrakcji, w tym m. in.: przejazdy koleją parkową, wystawy, przejażdżki drezynowe oraz zwiedzanie obiektu. Po raz kolejny Parowozownia Gniezno weźmie również udział w Nocy Muzeów.

Wzorem ubiegłych lat temat tegorocznych "Dni Pary" poświęcony jest jednej z epok w dziejach rozwoju kolei. Po omówieniu obu wojen światowych i okresu międzywojennego pora na barwny, ale i trudny czas PRL-u, któremu dedykowane będą trzy wystawy tematyczne: "Kalendarium PRL", "Kolej w PRL" oraz "Technika PRL". Ostatnią z wymienionych wystaw współtworzyć mogą mieszkańcy!

Tym samym, organizatorzy zachęcają wszystkie osoby, które chciałyby zaprezentować podczas "Dni Pary" posiadane przez siebie urządzenia, wyposażenie lub inne cenne przedmioty z tego okresu, do przekazania ich w dniach 1.05, 2.05, 3.05 lub 6.05 w parowozowni (ul. Składowa 1) w godzinach 10.00 - 14.00. O kontakt w wymienionym terminie lub pod adresem e-mailowym: kontakt@dnipary.pl proszeni są także właściciele wszelkich pojazdów z epoki, które mogą wziąć udział w odbywającym się w ramach imprezy pokazie.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Zorro
10.05.2017 14:45

Z tego co słyszałem tegoroczne DNI PARY będą "bez pary " czyli nie bedzie przejazdów pociągami prowadzonymi przez parowozy. Szkoda :(

Odpowiedz
Xxxx
28.04.2017 20:55

Pan K.M znowu będzie się lansował !!!

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno