Logo

Kolejne kary za zaśmiecanie terenów miejskich

Artykuł dodany: Czwartek, 27 kwietnia 2017
Kolejne kary za zaśmiecanie terenów miejskich

Straż Miejska w Gnieźnie zapowiadała, że nie będzie pobłażania wobec sprawców, którzy pomimo obowiązujących przepisów nadal podrzucają worki z odpadami w postaci trawy, gałęzi i innych pozostałości roślinnych na ulice naszego miasta. W kilku punktach zainstalowano fotopułapki, które rejestrowały osoby z premedytacją w ciągu dnia podrzucające zielone odpady w miejsca niedozwolone.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Zidentyfikowani do tej pory sprawcy zostali już "rozliczeni" przez Strażników Miejskich, ukarano ich bowiem mandatami karnymi za wykroczenia z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, za wykroczenia popełnione w dzielnicach Dalki i Skiereszewo. Bardzo negatywnym zjawiskiem, jak ustalili funkcjonariusze jest to, że są wśród ukaranych także mieszkańcy wsi przylegających do tych dzielnic, którzy podrzucają odpady w niedozwolone miejsca na terenie miasta.

W dalszym ciągu trwa żmudny proces identyfikacji danych sprawców po numerach rejestracyjnych pojazdów, czy po wyglądzie osób. Wezwano już do siedziby kolejnych właścicieli pojazdów za popełnione czyny na ul. Pobiedziskiej, Dojazd, Rycerskiej i innych częściach miasta. Grozi im mandat w wysokości do 500 złotych lub skierowanie wniosku o ukaranie przez Sąd.

Straż Miejska apeluje o rozsądek i szczegółowe zapoznawanie się z zasadami odbioru odpadów zielonych sprzed własnej posesji w wyznaczone dni zgodnie z harmonogramem URBIS, zamieszczonym również na stronie www.urbis.gniezno.pl.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno