Logo

Ulica Pocztowa będzie dwukierunkowa

Artykuł dodany: Środa, 26 kwietnia 2017
Ulica Pocztowa będzie dwukierunkowa

Miasto Gniezno będzie realizować kolejną ważną inwestycję, która usprawni ruch samochodowy w centrum. Właśnie ogłoszony został przetarg na przebudowę ul. Pocztowej, na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Lecha. Najważniejsza informacja dla kierowców jest następująca: ten odcinek ulicy będzie dwukierunkowy.

Prace drogowe realizowane będą na odcinku ok. 400 m. Planowana jest przebudowa chodnika z kostki betonowej, budowa zatoki postojowej na drodze wojewódzkiej, budowa zatoki postojowej dla taksówek, wykonanie nakładki z betonu asfaltowego a także poszerzenie jezdni do szerokości 6,00m na długości 240. Powstanie także dodatkowy pas zieleni przy parku im. R. Kaczorowskiego. Prace na jezdni wykonane będą w miesiącach letnich: w lipcu i w sierpniu, na wrzesień przewidziane są prace wykończeniowe przy odbywającym się ruchu samochodowym. Zakończenie prac przewidziane jest na koniec września 2017 r., wtedy tez zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Dzięki tej przebudowie możliwa będzie jazda z ul. Dworcowej prosto, na ul. Pocztową i dalej ul. Konikowo, z ominięciem ul. Lecha i Chrobrego, co znacznie skróci i usprawni ruch samochodowy w tym miejscu.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Gość
27.04.2017 21:42

Przebudowa drogi to jedno ale pod szpitalem św Jana strefa parkingowa? osoby jadące tam do poradni zozu muszą wykupić kartę parkingową a co jeśli akurat będę w gabinecie i karta się skończy?! dostanę mandat za wizytę u lekarza na którą czeka się długo, a wejście o ustalonej godzinie graniczy z cudem wiadomo że zawsze są opóźnienia.

Odpowiedz
Marek
26.04.2017 22:53

Skoro tak lekko wydaje się publiczne pieniądze to po co myśleć ! Składowa i wolne tory do zagospodarowania na parking, ruch poza centrum i korzyść dla dojeżdżających ale po co ?!

Odpowiedz
Kocham Gniezno
26.04.2017 17:50

Dlaczego te nowo budowane ulice m. Gniezna są takie wąskie? Natężenie ruchu jest już takie duże ,że będzie trzeba je wkrótce poszerzać.Zostawcie nowym pokoleniom coś konkretnego.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno