Logo

Pod Gnieznem zlikwidowano gigantyczną fabrykę tytoniu! Podejrzani próbowali uciekać!

Artykuł dodany: Wtorek, 25 kwietnia 2017
Pod Gnieznem zlikwidowano gigantyczną fabrykę tytoniu! Podejrzani próbowali uciekać!

Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu, cztery zatrzymane osoby. To bilans działań przeprowadzonych przez wielkopolskich policjantów na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Sprawcy przestępczego procederu z tytułu nieopłaconej akcyzy narazili Skarb Państwa na straty sięgające prawie 7 milionów złotych. Jeden z podejrzanych mężczyzn po usłyszeniu zarzutów decyzją Sądu został aresztowany.

Materiał video: Pod Gnieznem zlikwidowano gigantyczną fabrykę tytoniu! Podejrzani próbowali uciekać!

Pod Gnieznem zlikwidowano gigantyczną fabrykę tytoniu! Podejrzani próbowali uciekać!

ALBUMY ARTYKUŁU:

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu jakiś czas temu zainteresowali się posesją znajdującą się na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Według ustaleń funkcjonariuszy mogło tam dochodzić do nielegalnej produkcji tytoniu.

20 kwietnia policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z Piły, Gniezna oraz poznańską Grupą Realizacyjną przeprowadzili kontrolę wytypowanej posesji. Podejrzenia potwierdziły się, w związku z czym policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 35 lat. W momencie, w którym policjanci wkroczyli na teren posesji mężczyźni podjęli próbę ucieczki. Wszystko wskazuje na to, że liczyli się z kontrolą służb - teren budynków był wyposażony w system zewnętrznego monitoringu, który ostrzegał sprawców przed wizytą "niezapowiedzianych gości". Jeszcze tego samego dnia do grona zatrzymanych dołączyły dwie kobiety, w tym 62-letnia właścicielka posesji. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego.

W budynkach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli profesjonalną maszynę do produkcji krajanki tytoniowej, prawie 1,5 tony tytoniu oraz około 400 tysięcy sztuk papierosów. Na terenie nielegalnej fabryki policjanci zabezpieczyli również przeszło 400 foliowych worków, w których jednorazowo był przechowywany tytoń o wadze około 8 ton.

Organizatorzy przestępczego procederu usłyszeli zarzuty i odpowiedzą za nielegalne wytwarzanie oraz wprowadzanie do obrotu wyrobów akcyzowych, za co grozi do 2 lat więzienia.

Podejrzani - 62-letnia kobieta oraz 32-letni mężczyzna zostali objęci przez prokuratora policyjnym dozorem. 25-latek decyzją Sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Ustalona skala działalności sprawców naraziła Skarb Państwa na straty sięgające 7 milionów złotych.
tekst: KWP Poznań
foto: KWP Poznań

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (5)

Kimi
26.04.2017 21:22

ale tam brudno

Odpowiedz
Alex
26.04.2017 20:06

Za 7 milionów tylko 2 lat, śmieszne

Odpowiedz
Gryzli
26.04.2017 14:58

jeden zaiwania za najniższą krajową a drugi prowadzi "fabrykę"

Odpowiedz
Czytelnik
26.04.2017 11:16

O handlu papierosami przez okno od paru lat wiedzieli policjanci i prokuratura. A handel trwa nadal. Ktoś dostarczał im tytoń i teraz chyba tez. Wladza olewala te sprawe, a teraz sukces. Śmieszne. I teraz milionowe straty.

Odpowiedz
Leszek
25.04.2017 23:56

Od kiedy tytoń się fabrykuje?? hahahahahahahaahahhaa

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno