Logo

XVI edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Artykuł dodany: Wtorek, 25 kwietnia 2017
XVI edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Już po raz szesnasty Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego, zorganizowało Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W finale konkursowych zmagań, rozegranym 21 kwietnia w murach I Liceum Ogólnokształcącego, wystartowały reprezentacje z pięciu placówek oświatowych: I LO, III LO, ZSP nr 2, ZSP nr 3 oraz ZSOiZ w Trzemesznie. Etap powiatowy składał się z dwóch części: pisemnej - test dla wszystkich uczestników oraz ustnej, do której przeszło pięciu najlepszych uczniów wyłonionych w pierwszym etapie.

Ostatecznie, po zsumowaniu punktów pierwsze miejsce wywalczyła Kaja Magoń z I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, drugie Bartosz Wieczorek reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie, a trzecie Klaudia Nowak uczennica Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie. Miejsce tuż za podium zajęła Klaudia Kirszner z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Piąte miejsce przypadło w udziale Jakubowi Kierczyńskiemu, uczniowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Konkursowi towarzyszył wykład prof. Antoniego Zajdla z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie, dotyczący zanieczyszczeń powietrza oraz multimedialna prezentacja "Monitoring jakości powietrza Gniezna" przygotowana przez studenta III roku inżynierii środowiska PWSZ w Gnieźnie - Bartosza Kołodzieja.

Wydarzenie zorganizowano w ramach przedsięwzięcia pn. "Konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą oraz propagujące działania przyjazne środowisku na terenie powiatu gnieźnieńskiego" i dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno