Logo

Ponad milionowa dotacja na rozbudowę ul. Orzeszkowej

Artykuł dodany: Wtorek, 25 kwietnia 2017
Ponad milionowa dotacja na rozbudowę ul. Orzeszkowej
REKLAMA

1 mln 190 tys zł otrzyma Miasto Gniezno na rozbudowę ul. Orzeszkowej w ramach programu budowy dróg lokalnych. W sumie ta ważna dla miasta inwestycja będzie kosztować ok. 4 mln zł i ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Dziś jazda i spacer częścią ul. Orzeszkowej nie należą ani do przyjemnych, ani do bezpiecznych. Po remoncie to się zmieni - co najważniejsze powstaną obustronne chodniki w całym ciągu drogi, znacznie poprawi się też bezpieczeństwo jazdy, szczególnie na skrzyżowaniu ul Orzeszkowej z ul. Cienistą - mówi Jarosław Grobelny zastępca prezydenta Gniezna. Rozbudowana i odnowiona ul. Orzeszkowej zapewni między innymi wygodny i bezpieczny dojazd do osiedli mieszkalnych, także nowych wzdłuż ul. Orzeszkowej. Inwestycja znacznie poprawi obecny stan techniczny: wybudowana droga będzie miała długość 558 m, jezdnię o szerokości 7 m z betonu asfaltowego i co ważne dla mieszkańców, obustronne chodniki. W ciągu drogi znajdować się będą 3 zatoki postojowe parkowania równoległego, 2 zatoki autobusowe, 21 słupów oświetleniowych, zaprojektowano także wykonanie trawników. W ciągu ulicy będzie 6 przejść dla pieszych, 3 z nich będą doświetlone a przejście przy szkole będzie dodatkowo oznakowane elementami odblaskowymi montowanymi w nawierzchni i czerwoną nawierzchnią antypoślizgową. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca listopada 2017 r.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

SAMI SWOI.
26.04.2017 17:26

Wpadka z panem Kowalskim, oznacza że ,prezydent miasta ma dobre i złe strony.
I co ważne przed następnymi wyborami.Zawiedzeni są ci co Panu zaufali !!
Radzę ufać własnej intuicji a mniej doradcą.

Odpowiedz
Poznań
26.04.2017 09:57

Ciekawe kiedy zostanie zrobiona ulica Wierzbiczańska, obiecano już w zeszłym roku, ale okazuje się że teraz najważniejsze są inwestycje koleszków prezydenta - Skandal. Może ktoś się zainteresuje koneksjami pomiędzy właścieilem Osiedli na Orzeszkowej a prezydentem. Sytuacja i stan ulicy Orzeszj=kowej wcale nie jest taki fatalny.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno