Logo

REKLAMA
Plik banneru

10 tys. zł dla Jacka Kowalskiego za niewykorzystany urlop?

Artykuł dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
10 tys. zł dla Jacka Kowalskiego za niewykorzystany urlop?

REKLAMA
Plik banneru
REKLAMA

Jacek Kowalski, były już prezes Gnieźnieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego ma otrzymać ok. 10 tys. zł netto za niewykorzystany urlop. Czy to ewidentne podziękowanie prezydenta Tomasza Budasza dla swojego byłego "pracodawcy"? Niestety, włodarz miasta najwyraźniej ponad wszystko stawia wdzięczność za swój wcześniejszy "ciepły stołek".

Trzeba jasno i wyraźnie podkreślić pewien fakt - działania prezesa Jacka Kowalskiego oraz ich akceptacja przez prezydenta Tomasza Budasza jest nie tylko niewłaściwe, ale nieetyczne - mówi radny Krzysztof Modrzejewski. W normalnej firmie zasady, na jakich pracował były prezydent są nie do osiągnięcia dla zwykłego obywatela, ale niestety partyjne konotacje sprawiły, że było inaczej. Sytuacja, w której na odchodne prezes uszczupla kapitał spółki o 10 000 zł poprzez niewykorzystanie urlopu jest godna potępienia i wyeksponowania by mieszkańcy wiedzieli co dzieje się w sferze publicznej. Co ciekawe z kwestią niewykorzystanego urlopu z prezydentem Kowalskim przeżywamy pewne deja vu, bo podobna była sytuacja przy ustępowaniu z urzędu. Dziwi mnie bierność i pozorna bezradność prezydenta w tej sytuacji, bo to nie jest jego prywatna spółka, ale spółka miejska, będąca tylko w jego zarządzie. Na posiedzeniu komisji poprosiłem o przygotowanie stosownych informacji, których urzędnicy na tamtą chwilę nie posiadali, jak na przykład informacji kto podpisał prezesowi Kowalskiemu umowę o pracę, bo być może to ta osoba powinna być zobligowana do poinformowania prezesa o konieczności wykorzystania urlopu.

Po wcześniejszej publikacji na temat fatalnego zarządzania GTBS-em prezydent w żaden sposób nie wyciągnął konsekwencji wobec Jacka Kowalskiego. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, wolał sprawę "przeczekać, aż w końcu sama ucichnie". To nieco komunistyczne podejście do tematu, ale najwyraźniej nadal działa. I tym razem zapewne będzie podobnie, bo przecież Jacek Kowalski "usunie się w cień", a 10 tys. zł ... co to za pieniądze dla 60-tysięcznego miasta? Jeden chodnik? Kilka doświetlonych przejść dla pieszych? "Ziarenko w bezdennej dziurze samorządowego budżetu".
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (15)

Emeryt
25.04.2017 13:05

Przecież w Gnieznie to prawie wszyscy którzy są na stolkach to albo rodzina, albo znajomi z tamtych czasów. Teraz kazdy musi sie odwdzięczyć za mamę, tatę, brat, żonę, kuzyna , szwagra itd. Gniezno toj jedna w ielka rodzina , ale uw urzędach skarbu państwa. Jesteś inny wynocha Nie z t ej partii wynocha a . Komuna w Gnieznie kwitnie.

Odpowiedz
Fenomen
24.04.2017 12:47

Budasz jest naprawdę słabym prezydentem ,w tym mieście nic sie dzieje .Żadnej dużej firmy nie sprowadził ,koncertów na rynku mniej i same spadające gwiazdy,a miasto ponad 70tyś .ludzi

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Antyfenomen - 26.04.2017 10:08

Fenomen zasnąłeś chyba za Kowalskiego??? Jak nie ma imprez na Rynku?? Czytać nie nauczyli, obsługi kompa nie nauczyli, za to marudzić to na pewno!!! Od trzech lat masz imprezy od czerwca do końca sierpnia połączone z dużymi koncertami również...ale lepiej pier....jak potłuczony swoją mantrę nic się nie dzieje....

Adela
24.04.2017 07:04

A Pan Modrzejewski łapie plusy dla miasta jeszcze troche i bedzie startował na prezydenta. MŁODY AMBITNY WYGADANY PRAWIE KALKULATOR W GŁOWIE.

Odpowiedz
Stopstop
23.04.2017 15:04

A kiedy Kowalski korzystał z urlopów bo z tego co pamiętam to od czasów jak był starostą zawsze dostawał jakieś ekwiwalenty , w końcu tyle "wycieczek" zagranicznych zaliczył że urlopy były zbędne. Pytanie tylko , dlaczego teraz Budasz jako nadzór spółki do tego dopuścił ?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Wygrana - 23.04.2017 22:02

Duży cwaniak

Długi Romek
23.04.2017 01:06

Co w tym dziwnego? Każdy jak nie wykorzysta urlopu ma za to kasę. Mówi o tym kp.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Niegospodarność - 23.04.2017 11:17

Nie każdy , nie w tym urzędzie . Spytaj urzędników to ci powiedzą jak są pilnowani żeby dnia dłużej nie przepracowali po osiągnięciu wieku emerytalnego i żeby wcześniej wykorzystali urlopy razem z zaległymi. O dziwo tak magistrat pilnuje żeby wykorzystywali urlopy zaległe , ale to dotyczy to szaraczków. Wypłacanie kasy za zaległy urlop to są straty dla firm, instytucji, urzędów

55555
22.04.2017 10:18

takich cyrków to w pierwszej stolicy jeszcze nie było , można powiedzieć "dzieje się" , już niedługo i pożegnamy pana Budasza

Odpowiedz
Mirka
22.04.2017 10:00

w wyborach trzeba wyczyścić to miasto, przegonić to towarzystwo wzajemnej adoracji

Odpowiedz
Wesdrt6y7u8r4e
22.04.2017 09:58

Nie tylko powtórka z urlopem ale i dostanie ponownie odprawę ileś pensji tak jak dostał odprawę po zakończonej kadencji , a jeszcze trzeba zapytać czy Kowalski zwrócił kasę z tych za wysokich pensji co wykazała kontrola i na podstawie pensji przekraczających maksymalną na odchodne dostał wówczas za ten urlop i odprawę - czy Budasz zwrócił się do Kowalskiego by oddał te nienależne pieniądze ?

Odpowiedz
Nie wszystko jeszcze
21.04.2017 18:44

A odprawa emerytalna ?

Odpowiedz
Unreal
21.04.2017 17:34

Grubo ponad 800 tyś złotych miesięcznie idzie tylko na wypłaty dla samych pracowników naszego magistratu. Nie jest to kwota z kapelusza ale potwierdzona informacja. Kwota ta zresztą ciągle rośnie. Więc co to jest takie śmieszne 10 tyś? Moim zdaniem ta kwota jest skandaliczne wysoka a duża część osób pobierająca państwowe wypłaty w naszym mieście to zwykłe darmozjady. Sprawa finansów Gniezna jak najbardziej nadaje się do kontroli NIK i prokuratury.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Gnieźnianin - 22.04.2017 13:20

może i dla ciebie śmieszne , dla Kowalskiego i Budasza też bo w końcu oni zasiłków nie dostają, ale zapewniam że dla większości gnieźnian robi wrażenie na tyle że przy wyborach z pewnością nie zapomną takiej kwoty

W d......e kopany
21.04.2017 16:52

To ile on miał dni tego urlopu?zapytał ktoś?

Odpowiedz