Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Piotr Gruszka odwołany ze stanowiska Prokuratura Rejonowego!

Piątek, 21 kwietnia 2017
 • Piotr Gruszka odwołany ze stanowiska Prokuratura Rejonowego!

Decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego - Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego z dniem 30 kwietnia 2017 roku funkcję Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie przestaje pełnić prokurator Piotr Gruszka. Od dnia 01 maja 2017 roku Prokurator Krajowy powierzył pełnienie funkcji Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie prokurator Małgorzacie Rezulak-Kustosz.

Podstawą podjęcia takiej decyzji były błędy, do jakich doszło w toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie. Chodzi o sprawę brutalnego gwałtu na pokrzywdzonej Milenie W. z Gniezna. Sprawca Grzegorz P. przez kilka dni więził ją w piwnicy i swoim jednopokojowym mieszkaniu, gwałcił i pozbawił ją wzroku. W tym czasie w mieszkaniu przebywali członkowie rodziny sprawcy. Za popełnione przestępstwa Grzegorz P. został skazany na karę 20 lat pozbawienia wolności. W toku postępowania prokurator nie wyjaśnił jednak wszechstronnie okoliczności sprawy, w tym w szczególności okoliczności związanych z nieudzieleniem pomocy Milenie W. przez członków rodziny Grzegorza P., którzy w czasie zdarzenia przebywali w mieszkaniu.

Podstawą podjęcia decyzji było także nienależyte wypełnianie obowiązków służbowych przez prokuratora Piotra Gruszkę. Objawiało się to między innymi w braku lub nieprawidłowym nadzorze nad postępowaniami przygotowawczymi prowadzonymi w kierowanej przez niego Prokuraturze Rejonowej w Gnieźnie.

W ocenie Prokuratora Krajowego nieprawidłowości, jakich dopuścił się prokurator Piotr Gruszka, muszą skutkować zmianą na stanowisku Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie.
tekst: Informacja prasowa
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(10)

 • Piotr gruszka nie powinien wystepowac w wydziale sprawiedliwosci a pszeciwnie powinien być karany w pomocy pszestepcom

  13.03.2019 19:14

  Piotr gruszka nie powinien zajmować stanowiska sprawiedliwości dla niego wronki za pomoc przestępcom dla niego liczy się tylko kasa bo dupy nie podnosi ze stolka zastrasza pokrzywdzonych wiele osób cierpi z jego postepowaniem

 • To się chłop doigrał.

 • @CIEMNOGRÓD >> dzięki za SUPER KOMENTARZ !!!
  Cała Polska jest tak zgangrenowana jak Gniezno więc nie da się tego wielkiego bagna post-sovieckiego tak szybko oczyścić a bynajmniej przez 1,5 roku teraz czy dalsze 2,5 roku rządów PiS gdy kilka mafii robi wszystko aby wysadzić ten Rząd w powietrze i to ze wsparciem Unii Eu.
  Musimy ten napór kilku mafii z UE przetrzymać a później wesprzeć ten Rząd aby oczyszczał to bagno przez następne 4-lata to może 100 lat nie będzie potrzeba. Teraz trzeba rozbić mafię sadowniczą i potem będzie już Rządowi i nam zwykłym obywatelom z górki.
  Mam nadzieję Wielkanocną,że skoro Gniezno to 1-sza Stolica Polski to powinno się rozpocząć oczyszczanie Stolic w 1-szej kolejności.
  Widać więc,że po Warszawie biorą się teraz za Gniezno i jest to dobry znak,że niebawem zrobią porządek ze zorganizowaną grupą przestępczą w KPMO Gniezno.

 • 26.04.2017 14:27  Odpowiedz na komentarz

  To dobry początek ,a co r resztą którzy udają że służą obywatelom???Czy ktoś w końcu odsłoni zależności między nimi a politykami i miejscowymi urzędasami???Prosimy Pana ministra aby zlecił gruntowna kontrolę spraw które prowadzi tutejsza prokuratura. W Gnieznie duch towarzysza Stalina wiecznie żywy i to on jest patronem wielu cwaniaków na urzedach.

 • 22.04.2017 19:23  Odpowiedz na komentarz

  Kasta specjalna robili co chcieli

 • Nareszcie !!!!!!!!!!!!!

 • 21.04.2017 21:53  Odpowiedz na komentarz

  Nareszcie!!!Już dawno żaden artykuł mnie tak nie ucieszył. ????????Szkoda tylko że tak późno

 • WRESZCIE dzięki Bogu i PiS-owi (nie temu z Gniezna) dnia 1 maja 2017 nastąpi nowa era w praworządności Gniezna !!!
  Oby tylko przenieśli go poza Region Poznański,bo jego nauczycielkę-poprzednią szefową prok Irenę Baranowską w 2010 przenieśli do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i do dzisiaj pociąga za nie widzialne sznurki spraw Gniezna !!!
  Mamy przecież w Gnieźnie dobrego taczkarza Wojciecha K.który może teraz po pracy w UM tj "na fuchę" wywiózł by tego budowniczego praworządności poza Region Poznański a do granicy z woj. Kujawsko-Pomorskim nie jest daleko.
  Tak więc PANIE GRUSZKA >> SZCZĘŚLIWEJ DROGI >> ale tylko w kierunku na Bydgoszcz-broń Boże na Poznań !!!!
  Nigdy nie zapomnę jak mnie pan ordynarnie zastraszał gdy poszedłem do pana po pomoc gdy był pan jeszcze z-cą !!!!!

  26.04.2017 14:35

  Chłopie w Gnieznie to trzeba powołać specjalny oddział CBA ,CBS i nie wiadomo co jeszcze bo korupcja i przekręty zaczynają się w portierniach a kończą na sądzie. Szkoda że Pan prezes jest trochę strachliwy bo by powołal specjalny uzbrojony szwadron żeby wyrywkowo wywoził cwaniaków na specjalne przesłuchania.Tutaj trzeba drugiego ERDOGANA żeby opanował komunistów inaczej PIS może mieć władze 100 lat a nic nie poprawi

PODOBNE TEMATY
17 zastępów Straży Pożarnej gasiło las w Cielimowie W piątek o godzinie 13:15 jednostki Straży Pożarnej z całego powiatu gnieźnieńskiego udały się na miejsce... Sobota, 23 marca 2019
Stacja Gniezno Jelonek ukończona! Na peron wjechał pierwszy pociąg Zakończyła się budowa stacji Gniezno Jelonek na trasie wąskotorówki. Kiedyś ważny element komunikacji... Sobota, 23 marca 2019
Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Biegach Przełajowych W czwartkowe przedpołudnie na terenie Państwowego Stada Ogierów w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Gniezna... Sobota, 23 marca 2019
Gnieźnieńska scena świętuje Międzynarodowy Dzień Teatru Teatr Fredry po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Dotknij Teatru organizowanym od 2010... Sobota, 23 marca 2019