Logo


REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Piotr Gruszka odwołany ze stanowiska Prokuratura Rejonowego!

Artykuł dodany: Piątek, 21 kwietnia 2017
Piotr Gruszka odwołany ze stanowiska Prokuratura Rejonowego!

REKLAMA

REKLAMA

Decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego - Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego z dniem 30 kwietnia 2017 roku funkcję Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie przestaje pełnić prokurator Piotr Gruszka. Od dnia 01 maja 2017 roku Prokurator Krajowy powierzył pełnienie funkcji Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie prokurator Małgorzacie Rezulak-Kustosz.

Podstawą podjęcia takiej decyzji były błędy, do jakich doszło w toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie. Chodzi o sprawę brutalnego gwałtu na pokrzywdzonej Milenie W. z Gniezna. Sprawca Grzegorz P. przez kilka dni więził ją w piwnicy i swoim jednopokojowym mieszkaniu, gwałcił i pozbawił ją wzroku. W tym czasie w mieszkaniu przebywali członkowie rodziny sprawcy. Za popełnione przestępstwa Grzegorz P. został skazany na karę 20 lat pozbawienia wolności. W toku postępowania prokurator nie wyjaśnił jednak wszechstronnie okoliczności sprawy, w tym w szczególności okoliczności związanych z nieudzieleniem pomocy Milenie W. przez członków rodziny Grzegorza P., którzy w czasie zdarzenia przebywali w mieszkaniu.

Podstawą podjęcia decyzji było także nienależyte wypełnianie obowiązków służbowych przez prokuratora Piotra Gruszkę. Objawiało się to między innymi w braku lub nieprawidłowym nadzorze nad postępowaniami przygotowawczymi prowadzonymi w kierowanej przez niego Prokuraturze Rejonowej w Gnieźnie.

W ocenie Prokuratora Krajowego nieprawidłowości, jakich dopuścił się prokurator Piotr Gruszka, muszą skutkować zmianą na stanowisku Prokuratora Rejonowego w Gnieźnie.
tekst: Informacja prasowa
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (8)

Czytelniczka
26.04.2017 22:41

To się chłop doigrał.

Odpowiedz
Chuck Norris
26.04.2017 19:11

@CIEMNOGRÓD >> dzięki za SUPER KOMENTARZ !!!
Cała Polska jest tak zgangrenowana jak Gniezno więc nie da się tego wielkiego bagna post-sovieckiego tak szybko oczyścić a bynajmniej przez 1,5 roku teraz czy dalsze 2,5 roku rządów PiS gdy kilka mafii robi wszystko aby wysadzić ten Rząd w powietrze i to ze wsparciem Unii Eu.
Musimy ten napór kilku mafii z UE przetrzymać a później wesprzeć ten Rząd aby oczyszczał to bagno przez następne 4-lata to może 100 lat nie będzie potrzeba. Teraz trzeba rozbić mafię sadowniczą i potem będzie już Rządowi i nam zwykłym obywatelom z górki.
Mam nadzieję Wielkanocną,że skoro Gniezno to 1-sza Stolica Polski to powinno się rozpocząć oczyszczanie Stolic w 1-szej kolejności.
Widać więc,że po Warszawie biorą się teraz za Gniezno i jest to dobry znak,że niebawem zrobią porządek ze zorganizowaną grupą przestępczą w KPMO Gniezno.

Odpowiedz
Staryubek
26.04.2017 14:27

To dobry początek ,a co r resztą którzy udają że służą obywatelom???Czy ktoś w końcu odsłoni zależności między nimi a politykami i miejscowymi urzędasami???Prosimy Pana ministra aby zlecił gruntowna kontrolę spraw które prowadzi tutejsza prokuratura. W Gnieznie duch towarzysza Stalina wiecznie żywy i to on jest patronem wielu cwaniaków na urzedach.

Odpowiedz
Witold
22.04.2017 19:23

Kasta specjalna robili co chcieli

Odpowiedz
Mmmmmmmmmmmmmmmm
21.04.2017 21:57

Nareszcie !!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz
Telewidz
21.04.2017 21:53

Nareszcie!!!Już dawno żaden artykuł mnie tak nie ucieszył. ????????Szkoda tylko że tak późno

Odpowiedz
Chuck Norris
21.04.2017 19:09

WRESZCIE dzięki Bogu i PiS-owi (nie temu z Gniezna) dnia 1 maja 2017 nastąpi nowa era w praworządności Gniezna !!!
Oby tylko przenieśli go poza Region Poznański,bo jego nauczycielkę-poprzednią szefową prok Irenę Baranowską w 2010 przenieśli do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i do dzisiaj pociąga za nie widzialne sznurki spraw Gniezna !!!
Mamy przecież w Gnieźnie dobrego taczkarza Wojciecha K.który może teraz po pracy w UM tj "na fuchę" wywiózł by tego budowniczego praworządności poza Region Poznański a do granicy z woj. Kujawsko-Pomorskim nie jest daleko.
Tak więc PANIE GRUSZKA >> SZCZĘŚLIWEJ DROGI >> ale tylko w kierunku na Bydgoszcz-broń Boże na Poznań !!!!
Nigdy nie zapomnę jak mnie pan ordynarnie zastraszał gdy poszedłem do pana po pomoc gdy był pan jeszcze z-cą !!!!!

Odpowiedz