Logo

Mieszkańcy zdecydowali, gdzie dokładnie będzie droga

Artykuł dodany: Czwartek, 20 kwietnia 2017
Mieszkańcy zdecydowali, gdzie dokładnie będzie droga

Podczas konsultacji społecznych w sprawie budowy nowej drogi łączącej ul. Wrzesińską z ul. Witkowską większość zgromadzonych mieszkańców skłoniła się ku zaproponowanemu wariantowi drugiemu (z trzech przedstawionych). Projekt ten w ocenie władz miasta, architektów oraz uczestników spotkania jest najlepszym rozwiązaniem. Jest także planem akceptowalnym przez leśników.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Stowarzyszenie Zielony Pławnik nie kryje satysfakcji z wybranej opcji drogi. Przebieg drogi nie powoduje dużej ingerencji w drzewostan, a odpowiednia odległość od zabudowań nie będzie uciążliwa dla mieszkańców.

Podczas spotkania rozgorzała dyskusja, która często ocierała się o niezrozumiałe i mało logiczne aspekty. Niektórzy z mieszkańców uważali, że odległość nawet 200 metrów od drogi, to zbyt mało. Dla zobrazowania - długość boiska piłkarskiego to ok. 100 metrów. W takich warunkach ciężko uzgodnić dogodną lokalizację drogi. Padły propozycje wyprowadzenia obwodnicy w okolicach Żelazkowa i połączenia jej z drogą S5, co jest praktycznie niemożliwe w ciągu najbliższych 15-20 lat, a koszt takiej inwestycji wyniósłby kilkadziesiąt milionów złotych.

Wykonawcą inwestycji będzie Pracownia Projektowa ARCHIDROG Witold Orczyński z Poznania. Szczegółowy opis wszystkich zaproponowanych wariantów można znaleźć pod linkiem:
https://drive.google.com/file/d/0B8vjmAhWH_d4RDVQQ1lBQ0VWcDg/view
 
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Gosc
21.04.2017 19:06

No i pięknie. Teraz tylko mogliby po zrobieniu drogi, ograniczyć wagę aut (mamy już dosyć tirów, pojazdów wojskowych - szczególnie w nocy) i zmniejszyć prędkość i zamontować światła dla pieszych (na tzw życzenie, jak jest w niektórych miejscach) w tych 300-400 metrowych korkach nie idzie przejść na drugą stronę (zeby nikt z drugiej strony nie wyjechal), a w polowie wolności , albo jadą ze świateł z wrzesinskiej albo witkowskiej.

Odpowiedz
Ja_wiem
20.04.2017 13:31

Ta droga wydaje mi się bezsensowna bo na dobrą sprawę niczego poza odciążeniem Wolności nie zmieni, a większy ruch pójdzie na Witkowską i dojdzie problemowe skrzyżowanie z nowo budowaną ulicą.
Lepiej było puścić to wszystko szeroką ulicą Wrzesińską aż do ronda i przedłużyć ulicę Składową do Trzech Mostów i tam ten cały ruch puścić, albo kombinować drogę z Kostrzewskiego przez tereny cukrowni do ronda i dalej Składową.

Odpowiedz
Gosc
20.04.2017 12:34

Najlepiej to zabetonować całe Gniezno i niszczyć lasy. Niedługo to już wg nikt nie wejdzie do lasu miejskiego. Porażka

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno