Logo

Odpust św. Wojciecha w Gnieźnie

Artykuł dodany: Wtorek, 18 kwietnia 2017
Odpust św. Wojciecha w Gnieźnie

22 i 23 kwietnia obchodzić będziemy w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Będą one miały szczególny charakter, gdyż zainaugurują obchody Jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce.

I Nieszporom ku czci św. Wojciecha, sprawowanym w Katedrze Gnieźnieńskiej w sobotę, dnia 22 kwietnia, o godz. 19.30 przewodniczyć będzie Ks. Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię wygłosi Ks. Abp Jana Romeo Pawłowski z Rzymu. Po zakończeniu Nieszporów (ok. godz. 20.30) z Katedry wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II oraz innych polskich Świętych i Błogosławionych. Procesja przejdzie ulicami Gniezna do kościoła pw. św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim.

W niedzielę, dnia 23 kwietnia, o godz. 9.15 z kościoła św. Michała Archanioła na Wzgórzu Zbarskim wyruszy procesja z relikwiami Męczennika na Plac św. Wojciecha u podnóża Katedry. O godz. 10.00 na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie rozpocznie się uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i z homilią Ks. Kard. Dominika Duki, Prymasa Czech.

Uroczystości zakończą II Nieszpory sprawowane w Bazylice Prymasowskiej w niedzielne popołudnie o godz. 16.00, którym przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ks. Abp Tomasz Peta, Metropolita Astany. Po Nieszporach, zgodnie z tradycją, Ksiądz Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.

Nawiedzenie grobu naszego Męczennika i udział we wspólnej modlitwie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Boga za wszystko, co na posiewie męczeńskiej krwi św. Wojciecha wyrosło na naszej polskiej ziemi.
tekst: Kuria Metropolitalna w Gnieźnie

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno