Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Brąz dla ,,Dwunastki"

Wtorek, 8 czerwca 2010
  • Brąz dla ,,Dwunastki

W Elblągu, między 3 a 6 czerwca 2010 roku odbył się Finał Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w grach zespołowych. W zawodach tych wzięło udział 16 najlepszych (mistrzów swojego województwa) szkolnych zespołów w Polsce.

Nasze województwo, a zarazem Miasto Gniezno, reprezentowała drużyna (Mistrz Województwa) piłkarek ręcznych ze Szkoły Podstawowej nr 12. W pierwszej fazie turnieju finałowego dziewczęta prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Roberta Popka spisały się rewelacyjnie. W grupie pokonały kolejno reprezentacje SP 14 Przemyśl, następnie drużynę SP Dąbrowa Białostocka i zespół z lubuskiego SP 2 Świebodzin. Dziewczyny z „Dwunastki” wygrały zdecydowanie swoją grupę. W fazie decydującej o tym, które drużyny będą walczyły o medale, najpierw wygrały z drużyną z województwa dolnośląskiego SP 11 Jelenia Góra, aby przegrać następne spotkanie z SP 3 Wąbrzeźno. Gnieźnianki w ostatnim dniu zawodów przystąpiły do walki o brązowy medal Mistrzostw. W walce o niego zmierzyły się ze śląską drużyną SP 18 Jastrzębie Zdrój. Gnieźnieńskie szczypiornistki nie pozwoliły rywalkom odebrać sobie szansy na medal pokonując drużynę ze Śląska 16 : 13. Zawodniczka SP 12 Gniezno – Katarzyna Tomaszewska została „królem strzelców” tegorocznych Finałów. Dziewczęta oprócz rywalizacji obejrzały z trybun mecz reprezentacji Polski z Litwą. Po meczu miały okazje spotkać się z zawodnikami trenera Bogdana Wenty. Wyjazd okazał się być wielkim przeżyciem dla młodych piłkarek ręcznych z „Dwunastki”. Organizatorem Mistrzostw był Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Serdecznie gratulujemy! SP 12 Gniezno reprezentowały: bramkarki – Zygaj Katarzyna, Staniszewska Wiktoria,  Łachajczak Katarzyna; zawodniczki pola - Budzyńska Anita, Dłutkowska Marcelina, Tomaszewska Katarzyna, Wojtkowiak Marta, Stachowska Monika, Gromadzka Natalia, Stankiewicz Kamila, Kolenda Maria, Sowa Agnieszka, Zimna Ewa, Kobyłecka Lidia.
 
A oto wyniki meczów z udziałem drużyny SP 12 Gniezno:
SP 12 Gniezno – SP 14 Przemyśl 16 : 08
SP 12 Gniezno – SP Dąbrowa Białostocka 23 : 12
SP 2 Świebodzin – SP 12 Gniezno 10 : 18
SP 12 Gniezno – SP 11 Jelenia Góra 16 : 13
SP 12 Gniezno – SP 3 Wąbrzeźno 10 : 14

Mecz o 3 miejsce
SP 18 Jastrzębia Góra – SP 12 Gniezno 13 : 16

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych   
I miejsce – SP 5 Słupsk
 II miejsce – SP 3 Wąbrzeźno
 III miejsce – SP 12 Gniezno
 IV miejsce – SP 18 Jastrzębia Góra
 V miejsce – SP 11 Jelenia Góra

źródło: www.gniezno.eu

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Festyn w ,,Dwunastce"! W najbliższą sobotę, 22 maja, o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Kazimierza Wielkiego... Czwartek, 20 maja 2010