Logo

Aktywni seniorzy na warsztatach komputerowych

Artykuł dodany: Środa, 12 kwietnia 2017
Aktywni seniorzy na warsztatach komputerowych

Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Krystyna Łybacka, zorganizowała dla kolejnej grupy gnieźnieńskich seniorów warsztaty komputerowe. W zajęciach dla początkujących w obcowaniu z komputerem seniorów uczestniczyło 21 osób.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W warsztatach II stopnia wzięło udział 17 mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Kurs dla początkujących obejmował podstawowe zagadnienia, których poznanie umożliwia rozpoczęcie swojej przygody z komputerem. Była to zatem nauka uruchamiania i wyłączania komputera, używanie klawiatury i myszki, uruchamianie aplikacji. Nie zabrakło również zagadnień związanych z Internetem - przeglądanie stron internetowych, wyszukiwanie informacji oraz komunikacja poprzez pocztę email. Tematyka kursu II stopnia w dużej mierze została podyktowana przez oczekiwania uczestników. Omówiono zasady formatowania oficjalnych dokumentów, tworzenie list numerowanych i tabeli. Poruszona została tematyka korzystania z arkusza kalkulacyjnego (wykorzystanie formuł i funkcji). Przedstawiono także podstawy edycji i retuszu obrazów, a także sposoby podłączania telefonów komórkowych do komputerów oraz kopiowania danych między urządzeniami. Nie zabrakło również ćwiczeń z zakresu komunikacji przez Internet oraz wyszukiwania informacji. Warsztaty z bardzo dobrym skutkiem i wielką pasją zdaniem seniorów prowadził w sali komputerowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie Pan Waldemar Staszak. Łącznie od lutego do kwietnia 2017 r. odbyło się dla obu grup trzydzieści dwugodzinnych spotkań warsztatowych.

Kolejne warsztaty komputerowe dla seniorów odbędą się w maju i czerwcu 2017 roku. Zajęcia komputerowe dla seniorów to inicjatywa Pani Europoseł Krystyny Łybackiej realizowana w Gnieźnie przez Biuro Poselskie dzięki życzliwości Prezydenta Gniezna Pana Tomasza Budasza i we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 5 oraz Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan. Spotkanie przy kawie i ciastku podsumowujące warsztaty odbyło się 11 kwietnia 2017 w Miejskim Ośrodku Kultury. Wszyscy uczestnicy zajęć komputerowych otrzymali certyfikaty oraz od Prezydenta Gniezna "małego zajączka" w postaci reklamowej herbaty i gnieźnieńskich krówek. Pani Poseł Krystyna Łybacka we współpracy ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan organizuje w maju br. również wizytę gnieźnieńskich seniorów w Pile pn. "Seniorzy w grodzie Stanisława Staszica" oraz I Europejską Konferencję Seniorów Województwa Wielkopolskiego "SENIORIADA" w dniach 19 - 20 maja 2017 w Wągrowcu. W wągrowieckim spotkaniu seniorów przewidywany jest udział 110 uczestników z całej Wielkopolski w tym 11 osobowa reprezentacja seniorów z powiatu gnieźnieńskiego składającą się z przedstawicieli organizacji pozarządowych.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno