Logo

22. Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne za nami!

Artykuł dodany: Niedziela, 23 kwietnia 2017
22. Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne za nami!

Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie zorganizował już po raz 22. Gnieźnieńskie Prezentacje Ekologiczne. Biorą w nich udział dzieci i młodzież z placówek oświatowo-wychowawczych powiatu gnieźnieńskiego. Impreza ta odbywa się corocznie w ramach obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi, przypadającego 22 kwietnia.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Celem 22. Gnieźnieńskich Prezentacji Ekologicznych było upowszechnienie wiedzy z ekologii i ochrony przyrody, inspirowanie i zachęcanie do poszerzania wiedzy na tematy ekologiczne, wykształcenie umiejętności obserwacji otaczającego świata. W tym roku organizatorzy chcieli zwrócić uwagę młodego pokolenia i społeczności lokalnej na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Temat ten jest szczególnie ważny w związku z niepokojącymi informacjami na temat zanieczyszczenia powietrza i zjawiska występowania smogu w naszym otoczeniu.

Tegoroczne Prezentacje odbywały się pod hasłem "Zielona Energia czyli moc słońca, wiatru i wody". Prezentacje odbyły się 21 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, a były poprzedzone happeningiem przedszkolaków, który został zorganizowana na ul. Chrobrego oraz Rynku Pierwszej Stolicy.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno