Logo

REKLAMA
Plik banneru
Najnowsze artykuły

"Ptasie Radio"

Artykuł dodany: Środa, 12 kwietnia 2017
REKLAMA

Niektórym towarzyszy przez większą część dnia, inni mogą go słuchać na okrągło. 11 kwietnia obchodzimy Polski Dzień Radia!

ALBUMY ARTYKUŁU:

Radio wynaleziono pod koniec XIX wieku. Dzięki falom elektromagnetycznym umożliwia przekazywanie wiadomości na odległość. Początkowo służyło jednak nie do przesyłania dźwięku, ale znaków alfabetem Morse'a. Pomimo rozwoju nowych technologii, wciąż cieszy się ogromną popularnością. Jest to jeden z najbardziej powszechnie odbieranych i najtańszych środków przekazu, który dociera do ogromnej liczby ludzi w szybkim czasie! 

A czym jest radio zdaniem dzieci? Odpowiedzi na te pytanie zebrał  Maciej Januchowski, dziennikarz, podczas imprezy czytelniczej w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Gość opowiedział przedszkolakom na czym polega praca w radiu. Lecz przede wszystkim przeczytał głośno utwór Juliana Tuwima "Ptasie radio".

Wiersz opowiada o audycji radiowej przygotowanej przez ptaki. Mieszkańcy "ptasiego kraju" rozpoczęli od dyskusji nad zabawnie sformułowanymi problemami, np. "gdzie się ukrywa echo w lesie?". Potem wszystkie ptaszki miały śpiewać tak pięknie, jak im na to pozwala ich natura. W role ptaków zakładających radio wcieliły się dzieci z Przedszkola nr 8 " Mali Polanie".
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno