Logo

Powstaje hala widowiskowo-sportowa, a mieszkańcy nie mają gdzie parkować

Artykuł dodany: Poniedziałek, 8 maja 2017
Powstaje hala widowiskowo-sportowa, a mieszkańcy nie mają gdzie parkować
REKLAMA

Przy ul. Paczkowskiego powstaje hala widowiskowo-sportowa. Ukończenie inwestycji będzie wiązało się jednak ze zwiększonym ruchem w tej okolicy. Już teraz mieszkańcy pobliskich bloków mają problemy z parkowaniem swoich pojazdów. Czy powstaną dodatkowe parkingi?

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gniezna z zapytaniem prasowym:
Czy Miasto Gniezno, w związku z m.in. trwającą budową hali widowiskowo-sportowej przy ul. Paczkowskiego (Zabłockiego), planuje budowę dodatkowych miejsc parkingowych w okolicach hali? W tym rejonie już teraz kierowcy zmuszeni są do parkowania swoich samochodów praktycznie wszędzie: od przejść dla pieszych, po tereny zielone, chodniki itp. Nawet parkingi płatne wypełnione są do ostatniego miejsca (nie idzie wykupić nawet miejsca na motocykl)?

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Przy hali powstanie parking ze 112 miejscami parkingowymi i 3 miejscami dla autobusów. Po zakończonej inwestycji w okolicy hali planuje się wykonanie miejsc postojowych, w tym roku toczy się procedura związana z przygotowaniem inwestycji.
Urząd Miasta Gniezna

Hala będzie posiadała 1 210 miejsc siedzących. Obiekt będzie posiadał 112 miejsc parkingowych. To zdecydowanie za mało, ale najwyraźniej władze miasta nie widzą w tym problemu.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (6)

Marych
12.05.2017 09:22

Tak się składa, że w naszym Gnieźnie imprez jako takich jest bardzo mało. Mam pewne wątpliwości czy hala widowiskowo sportowa, będzie wykorzystywana do tego stopnia, że będzie to opłacalne i będzie przynosiło miastu odpowiednie dochody. Co zaś tyczy się parkingu dla mieszkańców okolicznych bloków, to uważam, że nie powinno to być zależne od miasta, tylko od spółdzielni mieszkaniowej, która jednak bądź co bądź pobiera opłaty lokatorskie i za tak zwany grunt, na którym stoją pobudowane bloki. To chyba leży w gestii spółdzielczej.

Odpowiedz
PRZEWIDUJĄCY
08.05.2017 21:53

Dodatkowe parkingi to jedna sprawa. A rozprowadzenie wszystkich samochodów po imprezie sportowej to kolejny olbrzymi problem !!! A jak będą się odbywały jakieś turnieje jednocześnie w obu halach sportowych, to już będzie kompletny kocioł. Obecnie można z tego miejsca wyjechać po przez ŚMIESZNE rondo na ulicy Budowlanych, przez które duże( długie) autobusy przejeżdżają czasami pięć minut, trzy razy cofając i ponownie najeżdżając na rondo Jest też druga droga poprzez ulice Staszica ale i jej przepustowość jest bardzo ograniczona. Czy jest jeszcze jakiś jakieś rozwiązanie, które choć odrobinę, by ten "węzeł gordyjski" rozwiązało. ???. Mimo wszytko - jest. Należało by jak najszybciej przedłużyć ulicę Zabłockiego, aż do kościoła świętego Bogumiła . Tu jest plac na którym można by też zaparkować z 50 samochodów dla widzów przyjeżdżających na widowiska i zawody sportowe w nowej hali. A po zawodach duża część samochodów mogła by właśnie tą droga (a dalej ulicą Laubitza i następnie ulicą Roosevelta i Reymonta) wyjechać w kierunku wschodnim południowym i zachodnim. Prawda że to jest jakieś rozwiązanie?!!! Panie Prezydencie jeszcze jest czas by ten pomysł w porę urzeczywistnić i jak najszybciej dodać go do planów inwestycyjnych na 2018 rok. Nie ma co zwlekać panie zastępco innych rozwiązań naprawę nie ma. No chyba że jeszcze przedłużymy ulice Zabłockiego w druga stronę - na zachód i połączymy ja z ulica Kwiatową. Ale co dalej ??? Dokąd dalej wyprowadzimy tamtędy samochody widzów ?? Czas ucieka. A problem ciągle nie rozwiązany. Panie Prezydencie proszę podjąć męska decyzję. Rada Miasta na pewno zgodzi się na zmianę Wieloletniego Planu Gospodarczego by nie było wstydu przy zakończeniu pierwszej wielkiej imprezy w NOWEJ HALI

Odpowiedz
Wikip79
08.05.2017 14:25

Zanim się coś pobuduje ta zabezpiecza się potrzeby innych, z których korzystali. Skoro Budasz nie widzi problemu to parkujmy samochody pod jego oknami na Konikowie.zróbmy tam wybieg dla psów, oraz dużą kuwetę dla psów z konikowa. No i jeszcze koncerty oraz bieg uliczny. Inaczej nie zrozumie jak jego "polityka" utrudnia życie mieszkańcom. Precz z Budaszem

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Niezadowolony - 09.05.2017 09:11

No cóż wszystko jest źle i niedobrze. Najlepiej sam zabierz się do roboty i do przodu a nie bez przerwy marudzić. Ludziom wszystko jest źle najlepiej ktoś niech zrobi, dużo niech zrobi no i oczywiście za darmochę niech zrobi bo to przecież tak trzeba.

Rtyutr
08.05.2017 09:20

dla 1200 ludzi parking tylko na 3 autobusy i 112 osobówek ? To co tam w tej hali ma się odbywać , chyba widowiska kukiełkowe dla dzieci

Odpowiedz
Biały
08.05.2017 07:14

No nareszcie ktos zauważył ten problem

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno