Logo

Specjalne strefy (nie)ekonomiczne - spotkanie z Rafałem Wosiem w Gnieźnie

Artykuł dodany: Wtorek, 11 kwietnia 2017
Specjalne strefy (nie)ekonomiczne - spotkanie z Rafałem Wosiem w Gnieźnie

Razem Gniezno zaprasza na otwarte spotkanie z dziennikarzem i ekonomistą Rafałem Wosiem.

Co dzieje się jeśli lekarstwo na osłabienie podawane jest silnym organizmom? Albo gdy terapia mająca trwać 20 lat jest przedłużana w nieskończoność, ale i tak nie przynosi rezultatów? Jeśli więc już z tej "medycznej" perspektywy zainteresowaliście się tematem, to gnieźnieńskie koło partii Razem zaprasza na dyskusję, której gościem będzie dziennikarz i ekonomista Rafał Woś, a spotkanie poprowadzi Paweł Bartkowiak.

27 kwietnia o godzinie 18.00 w auli Szkoły "Medyk" przy ul. Mieszka I 27

Oczywiście państwo to nie organizm, ale tym bardziej Specjalne Strefy Ekonomiczne nie są lekarstwem. Powstałe w 1994 roku miały bowiem wzmocnić obszary o największym bezrobociu, tyle że rozprzestrzeniając się po całym kraju strefy objęły również silne ekonomicznie miasta jak Wrocław czy Poznań. Co ciekawe, powołująca je ustawa zakładała, że będą istniały przez dwadzieścia lat, lecz obecnie ich trwanie zostało przedłużone do grudnia 2026 roku i nie zapowiada się by po tym czasie nastąpiła likwidacja.

To tylko najbardziej podstawowe kontrowersje dotyczące tematu SSE, a o pozostałych opowie wam:
Rafał Woś (ur. 1982 w Myszkowie) - polski dziennikarz i publicysta ekonomiczny, związany w latach 2009-2015 z "Dziennikiem Gazetą Prawną", a od października 2015 z tygodnikiem "Polityka". Absolwent stosunków międzynarodowych i prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie w Hamburgu. Przed połączeniem "Dziennika" oraz "Gazety Prawnej" pracował w dziale zagranicznym "Dziennika", a wcześniej w "Przekroju". W roku akademickim 2011/12 był stypendystą "Europäische Journalisten Fellowship" na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Związany z Polską Fundacją im. Roberta Schumana.
Publikował m.in. w "Gazecie Wyborczej" oraz polskim wydaniu "Bloomberg Businessweek". Był felietonistą tygodnika "Kultura Liberalna". Od 2015 jest także felietonistą Wirtualnej Polski. W mediach niemieckich jego teksty publikowały m.in. "Die Zeit", "Die Tageszeitung", "Berliner Republik" oraz stern.de
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno