Logo

Mandaty za lanie wody

Artykuł dodany: Wtorek, 11 kwietnia 2017
Mandaty za lanie wody
REKLAMA

Śmigus polegał na symbolicznym biciu witkami po nogach i wzajemnym oblewaniu się wodą. Tradycja polewania wodą ewoluowała. Niestety w złą stronę. Policja tego dnia będzie w szczególności wyczulona na chuligańskie wybryki. Jeśli dojdzie do wykroczeń policja będzie interweniować. W szczególności jeśli ktoś będzie wylewał wiadra wody na przejeżdżające samochody i autobusy.

Śmigus - dyngus
W drugim dniu świąt często dochodzi do oblewania wodą pod przykrywką świątecznej tradycji. Niestety tego typu żarty to w większości po prostu chuligańskie wybryki. Takich "żartownisiów" policjanci będą karać mandatami bądź kierować sprawy do sądu. Równie niebezpieczne jest rzucanie workami z wodą w przejeżdżające pojazdy, ponieważ stwarza to realne zagrożenie dla uczestników ruchu. Policjanci potraktują takie zachowanie jako wykroczenie, za które mogą nałożyć mandat nawet do 500 zł.
 
Bezkarne nie jest także wlewanie wody do mieszkań, klatek schodowych, samochodów czy też środków komunikacji miejskiej. W tych przypadkach policjanci mogą również ukarać żartownisia mandatem karnym w wysokości do 500 zł.

Okres przedświąteczny jak i samych świąt to czas, w którym robimy dużo zakupów, wyjeżdżamy do rodziny, znajomych. W sklepach ścisk, tłok, na ulicach panuje wzmożony ruch zarówno samochodów jak i tych, którzy po zakupy udają się pieszo. Okres przedświątecznej gorączki to czas, w którym powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego mienia.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Xyz111
15.04.2017 22:41

Dokładnie mówimy o wiadrach itp,a nie zabawkach typu psikawka!!!

Odpowiedz
Mała czarna
11.04.2017 16:47

Dla mnie to kpina .To ze dzieciaki będą się obierać to mandat nie długo to za same stanie będą mandatami sypać !!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Daisy - 12.04.2017 07:54

We wszystkim trzeba znać umiar. Mandaty dotyczą chuliganów z wiadrami lejacymi wodę na każdego strumieniami a nie dzieci biegajace z pistoletami na wodę.REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno