Logo

106 mandatów i 6 zatrzymanych dowodów - kolejna akcja Policji

Artykuł dodany: Wtorek, 11 kwietnia 2017
106 mandatów i 6 zatrzymanych dowodów - kolejna akcja Policji

Gnieźnieńscy policjanci wspomagani przez funkcjonariuszy z innych komend prowadzili po raz kolejny w tym roku ponadpowiatowe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

Nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów prawa o ruchu drogowym, przekraczanie dozwolonej prędkości, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików są między innymi przyczynami wielu wypadków, w których giną ludzie.

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z Wrześni, Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej w Poznaniu 10 kwietnia przeprowadzili działania kontrolne na drogach naszego powiatu.

W trakcie kilkugodzinnych działań funkcjonariusze przeprowadzili 118 kontroli drogowych, w tym 89 kontroli dotyczyło pojazdów osobowych. Policjanci nałożyli w sumie 106 mandatów karnych, sporządzili 1 wniosek o ukaranie do Sądu, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

Tego typu działania będą powtarzane cyklicznie, gdyż mimo wielu apeli Policji ciągle rośnie liczba nieodpowiedzialnych kierowców i zdarzeń drogowych.
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Zniecierpliwiony
11.04.2017 13:41

Kiedy doczekamy się akcji "motocyklista", których pełno na drogach z zagiętymi tablicami rejestracyjnymi bądź ich brakiem,wybrykami zagrażającymi bezpieczeństwu drogowemu,uporczywie nękającymi strzelaniem w tłumik... Czują się bezkarni bo wiedzą że ich w zasadzie nikt nie zatrzyma ani też nie dogoni, są anonimowi na drodze.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Zniecierpliwiony - 12.04.2017 11:43

@rowerzysta-gdybym wiedział to nie proponował bym,jeden motocyklista to zbyt łaskawości wobec wielości niewłaściwych niebezpiecznych dla zdrowia zachowań. A możesz wytłumaczyć zachowanie anonimowych bohaterów,królów szos rozpychających się na wszystkie możliwe sposoby,bo osobistej odwagi im zdecydowanie brakuje.?

Rowerzysta - 11.04.2017 14:50

Kiedy doczekamy się akcji- ,,Ciągle niezadowoleni z wszystkich i ze wszystkiego,, Skąd wiesz że wśród ukaranych ,nie było motocyklisty?REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno