Logo

Wake Park Gniezno nad Jeziorem Winiary! Niebywała atrakcja na gnieźnieńskim akwenie

Artykuł dodany: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017
Wake Park Gniezno nad Jeziorem Winiary! Niebywała atrakcja na gnieźnieńskim akwenie

Nad Jeziorem Winiary w Gnieźnie powstał Wake Park Gniezno, którego podstawą jest wyciąg dwusłupowy. Obecnie to jedna z największych letnich atrakcji w Pierwszej Stolicy!

ALBUMY ARTYKUŁU:

Wyciąg jaki zastosowaliśmy to SESITEC System 2.0 HD o wysokości 9 metrów i długości toru pływania około 230 metrów - mówi Marcin Szaj. Wake Park Gniezno został stworzony dla wszystkich kochających aktywny wypoczynek oraz sporty wodne. Wyciąg został zaprojektowany tak aby dostarczyć wrażeń zarówno rozpoczynającym przygodę z wakeboardem jak i tym bardziej zaawansowanym. Wake Park Gniezno zbudowaliśmy na wyciągu SESITEC System 2.0 HD, a elementy wake parku zostały zaprojektowane przez firmę z Krakowa - WAKE TOYS, specjalnie dla nas i przy naszym udziale. Wyciąg SESITEC System 2.0 HD to najnowsze urządzenie wyposażone w specjalny system napinania liny za pomocą przeciwwagi. Przeciwwaga ta zaprojektowana jest specjalnie dla naszego wyciągu. Taki system napinania liny spotykany był wcześniej tylko w dużych wyciągach wielosłupowych. To pierwszy tego typu wyciąg w Polsce, a dziewiąty na świecie. Zastosowanie aktywnego napięcia liny sprawia, że pływanie jest przyjemniejsze, bardziej stabilne, a siła z jaką pracuje wyciąg równiejsza. Pływanie porównywalne jest do pływania na dużym wyciągu wielosłupowym.

Do dyspozycji jest tor o długości 230 m oraz elementy wake parku: kicker M i  olliebox 18 m x 2 m (slider połączony z rooftopem). Olliebox to jedyna taka konstrukcja w okolicy. Zastosowanie nowego systemu napinania liny oraz elementów takich jak wspomniany olliebox, sprawia że Wake Park Gniezno to wyjątkowe miejsce w całej Wielkopolsce.

Wake Park Gniezno to idealne miejsce aby rozpocząć przygodę z wakeboardem.  Wakeboarding to sport praktycznie dla każdego kto lubi aktywny wypoczynek oraz sporty wodne. Wakeboarding doskonały ogólnorozwojowy sport, także dla najmłodszych. Dzieci mogę rozpocząć swoją przygodę z wakeboardem bardzo wcześnie, bo już wieku 5 - 6 lat.

Na miejscu jest wszystko niezbędne do rozpoczęcia przygody z wakeboardem, czyli odpowiednie deski, kaski, kapoki oraz pianki na chłodniejsze dni. Aktualnie prace są na ukończeniu. Wszystko powinno zacząć działać na przełomie kwietnia i maja.

Więcej informacji można znaleźć na fanpage'u:
https://www.facebook.com/WakeParkGniezno/
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Macoe
11.04.2017 11:37

Atrakcja największa bo jedyna :)

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno