Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski

Artykuł dodany: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017
Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski
REKLAMA

Okazuje się, że pozostałości z czasów wojny można znaleźć jeszcze dziś. O takim znalezisku poinformował policjantów mężczyzna spacerujący po lesie. W jednym z okolicznych lasów mężczyzna odnalazł pocisk artyleryjski. Niewybuch został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Tym razem w sobotni ranek wybuchowe znalezisko przypadkowo odnalazł mężczyzna spacerujący po lesie w okolicy Gębarzewa. Po zauważeniu przedmiotu przypominającego pocisk natychmiast powiadomił Policję. Funkcjonariusze z Grupy Minersko-Pirotechnicznej do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Okazało się, że był to pocisk artyleryjski kalibru 76 mm pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Patrol saperski z Inowrocławia, który przybył na miejsce, zabrał pocisk do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.
źródło: Policja
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia
Copyright © 2017 Moje Gniezno