Logo

Pościg za pijanym kierowcą! Kilka rozbitych radiowozów!

Artykuł dodany: Sobota, 8 kwietnia 2017
Pościg za pijanym kierowcą! Kilka rozbitych radiowozów!
REKLAMA

Minionej nocy policjanci z kilku powiatów prowadzili pościg za pijanym 35-latkiem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Gnieźnie. W Psarach Małych staranował dwa radiowozy na policyjnej blokadzie. Swoim Mercedesem uciekał przez powiat wrzesiński, aż do Poznania, gdzie został zatrzymany.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Pościg za Mercedesem na niemieckich numerach rejestracyjnych rozpoczął się w Gnieźnie. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać w kierunku Wrześni. W miejscowości Psary Małe policjanci zorganizowali blokadę, która zmusiła mężczyznę do zatrzymania się, jednak po chwili auto ruszyło dalej, uszkadzając po drodze dwa radiowozy. Na ul. Warszawskiej w Poznaniu doszło do kolizji z kolejnymi policyjnymi autami. Ostatecznie jeden z funkcjonariuszy postanowił wykorzystać radiowóz do skutecznego zatrzymania pirata drogowego, zepchnął go na tory tramwajowe, po których auto przejechało jeszcze ok. pół kilometra od. ul. Krańcowej w kierunku pętli Miłostowo.

Mężczyzną to 35-letni mieszkaniec Inowrocławia. Miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Został zatrzymany pod zarzutem stworzenia zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy.

W pościgu zostało uszkodzonych kilka radiowozów Policji. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Aktualizacja godz. 14.00:
Do zdarzenia doszło w sobotę tuż po północy na ul. Witkowskiej w Gnieźnie. Do policjantów referatu patrolowo-interwencyjnego pełniących służbę w tamtym rejonie podjechała kobieta, która podejrzewała, że znajdujący się kilkaset metrów dalej - na pętli autobusowej - kierowca srebrnego Mercedesa może być pijany. Stróże prawa udali się we wskazane miejsce, gdzie znajdował się pojazd, lecz jego kierowca na widok radiowozu ruszył w kierunku centrum miasta. W tym czasie funkcjonariusze użyli sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, którą zignorował. Po przejechaniu kilku ulic udał się w kierunku Wrześni. Przez cały czas trwał za nim pościg. Po drodze, przy próbach zatrzymania pojazdu, kierowca Mercedesa staranował dwa radiowozy należące do gnieźnieńskiej Policji.

Mercedes jechał z Gniezna przez powiat wrzesiński, Swarzędz, a następnie wjechał do Poznania. Mężczyzna siedzący za jego kierownicą zajeżdżał drogę policjantom, nie chciał się zatrzymać. W sumie podjęto decyzję o użyciu radiowozu jako środka przymusu i zepchnięto auto na torowiska przy ul. Warszawskiej w Poznaniu, blokując dalszą ucieczkę. Tutaj zostały uszkodzone dwa kolejne policyjne samochody.

Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że pojazdem kierował 35-letni mieszkaniec Inowrocławia. Po zbadaniu wyszło na jaw, że miał 0,46 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu w Poznaniu, z którego w godzinach południowych został przetransportowany do siedziby gnieźnieńskiej Policji.

Dzisiaj prowadzone będą z zatrzymanym kolejne czynności dotyczące wyjaśnienia sprawy. Za stworzenie zagrożenia katastrofy w ruchu drogowym i czynnej napaści na funkcjonariuszy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
tekst: KPP Gniezno, Andrzej Bukowski
foto: epoznan.pl, KPP Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Damian
11.04.2017 20:54

To ile miał promili ? Raz piszecie 0,6 a później 0,46

Odpowiedz
Obywatel
08.04.2017 18:14

porozbijali policyjne auta a my za to załacimy

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno