Logo

Odpracowują długi w ramach miejskiego programu

Artykuł dodany: Piątek, 7 kwietnia 2017
Odpracowują długi w ramach miejskiego programu

Prawie 70 tysięcy złotych - taką kwotę odpracowali zadłużeni mieszkańcy miejskich lokali. Od roku w Gnieźnie działa program odpracowywania czynszów wprowadzony przez prezydenta Tomasza Budasza. 8 najemców całkowicie zlikwidowało swój dług.

Od roku w Gnieźnie działa program odpracowywania długów z tytułu należności za korzystanie z lokali mieszkalnych wchodzących w skład komunalnego zasobu Gminy Miasto Gniezno w formie świadczenia zastępczego. Przez ten czas zawarto ok 150 umów w sprawie odpracowania zadłużenia z mieszkańcami 47 zadłużonych lokali, którzy rozpoczęli pierwsze prace w jednostkach podległych Prezydentowi Miasta Gniezna takich jak Miejski Ośrodek Kultury, Zakład Zieleni Miejskiej, Żłobek Miejski, Przedszkola nr 12, nr 8, nr 1, Szkoły Podstawowe nr 6 i nr 8, Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji a także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Dłużnicy wykonywali świadczenia rzeczowe polegające na: pracach porządkowych (mycie okien, podłóg, sanitariatów, zamiatanie); pielęgnacji terenów zielonych (strzyżenie roślinności, wygrabianie liści, nasadzanie zieleni, usuwanie nieczystości); renowacji ogrodzenia, (oczyszczenie, impregnacja malowanie przęseł oraz bram); drobnych pracach murarskich (skuwanie tynku); malowaniu ścian, schodów itp.; myciu autobusów (mycie na zewnątrz i wewnątrz); pomocy w odrabianiu zadań domowych podopiecznym MŚS,; pracach krawieckich (szycie strojów dla przedszkolaków, szycie scenografii na potrzeby przedszkola).

Do 31marca 2016 roku zaewidencjonowano na kontach mieszkańców odpracowujących zadłużenie kwotę 68 082,35 zł. Poprzez skorzystanie z programu odpracowania zadłużenia mieszkańcy 8 lokali zniwelowali całkowicie problem zaległości widniejącej na koncie lokalu na poziomie od 3 000 zł - 6 500 zł.

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Krzysztof
08.04.2017 16:08

I bardzo dobry pomysł. Nie wszyscy , którzy są zadłużeni są tak biedni. Taki to wybrali sobie sposób na życie. Czas żeby zajęli się praca, a nie kombinowali ć i migali się od pracy.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno