Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego

Artykuł dodany: Piątek, 7 kwietnia 2017
Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego
REKLAMA

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, w związku z obchodami jubileuszu 600-lecia nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności Prymasa Polski, przygotowała, wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, program edukacyjny skierowany do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Program "Gniezno - Siedziba Prymasów" przewiduje realizację cyklu zajęć tematycznych i konkursów od marca do sierpnia 2017r.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W marcu odbyły się już pierwsze zajęcia skierowane do dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli pt. "Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego". Utwór "Wstęp do bajek" podobnie jak wiele innych rymowanych powiastek moralizatorskich, wyszedł spod pióra, tego wybitnego pisarza doby Oświecenia.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z sylwetką poety, odkryły prawdy ukryte w jego bajkach. W Gnieźnie każde dziecko powinno też wiedzieć, że jeden z największych polskich bajkopisarzy przez kilka lat był arcybiskupem gnieźnieńskim, prymasem Polski i został pochowany w podziemiach Katedry gnieźnieńskiej.
źródło: BPMG
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia
Copyright © 2017 Moje Gniezno