Logo

Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego

Artykuł dodany: Piątek, 7 kwietnia 2017
Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego
REKLAMA

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, w związku z obchodami jubileuszu 600-lecia nadania arcybiskupom gnieźnieńskim godności Prymasa Polski, przygotowała, wraz z Urzędem Miejskim w Gnieźnie, program edukacyjny skierowany do dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Program "Gniezno - Siedziba Prymasów" przewiduje realizację cyklu zajęć tematycznych i konkursów od marca do sierpnia 2017r.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W marcu odbyły się już pierwsze zajęcia skierowane do dzieci z gnieźnieńskich przedszkoli pt. "Prawdy ukryte w bajkach Prymasa Ignacego Krasickiego". Utwór "Wstęp do bajek" podobnie jak wiele innych rymowanych powiastek moralizatorskich, wyszedł spod pióra, tego wybitnego pisarza doby Oświecenia.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z sylwetką poety, odkryły prawdy ukryte w jego bajkach. W Gnieźnie każde dziecko powinno też wiedzieć, że jeden z największych polskich bajkopisarzy przez kilka lat był arcybiskupem gnieźnieńskim, prymasem Polski i został pochowany w podziemiach Katedry gnieźnieńskiej.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno