Logo

Gimnazjaliści z "Jedynki" czytają przedszkolakom

Artykuł dodany: Środa, 5 kwietnia 2017
Gimnazjaliści z

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna prowadzi w tym roku program edukacyjny "Daj lajka czytaniu". W jego ramach podejmowane są działania, które mają na celu popularyzację książki, biblioteki i głośnego czytania.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Głośne czytanie dzieciom rozwija m.in. język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Nikt nie rodzi się czytelnikiem. Wychowanie dziecka na czytelnika - to bardzo ważne zadanie dla rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy.

W trakcie realizacji programu edukacyjnego, gnieźnieńska książnica i Gimnazjum nr 1 im. Zjazdu Gnieźnieńskiego przeprowadzili imprezę czytelniczą "Poczytaj mi - gimnazjaliści z jedynki czytają przedszkolakom".

Młodzież czytała dzieciom bajkę "Co się dzieje kiedy śpisz" Macieja Łazowskiego, wykorzystując kukiełki, bawiąc się głosem, modulując go, co wzbudzało u najmłodszych jeszcze większe zaciekawienie treścią czytanej książki. Gimnazjaliści nawiązali wspaniały kontakt z przedszkolakami, był to przyjemnie wspólnie spędzony czas. Dzieci mogły porozmawiać ze starszymi kolegami, zadawać im różne pytania oraz wspólnie się pobawić.
źródło: BPMG

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno