Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Lokata na 3 czy 6 miesięcy?

Piątek, 3 marca 2017
  • Lokata na 3 czy 6 miesięcy?

Nawet 18% Polaków zgromadzone oszczędności pomnaża za pomocą lokat bankowych. Chociaż nie jest to rozwiązanie pozwalające osiągnąć wysoką stopę zwrotu, daje gwarancję pewnego zysku oraz bezpieczeństwa posiadanego kapitału. Zanim jednak zdecydujesz się na zdeponowanie środków sprawdź, na jaki okres opłaca się założyć lokatę.

Chociaż aktualne oprocentowanie lokat nie daje wiele zarobić, nadal jest to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych wybieranych z myślą o oszczędzaniu. Polacy boją się ryzykownych decyzji inwestycyjnych - szczególnie, że gromadzenie wolnych środków przychodzi ze sporym trudem. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Związek Banków Polskich oraz TNS, tylko 3% rodaków jest w stanie odkładać więcej niż 500 zł miesięcznie.

Okres trwania lokaty a wysokość zysku
Wysokość osiąganego zysku zależy bezwzględnie od wysokości oprocentowania. Istotne znaczenie ma jednak przy tym okres trwania umowy depozytowej. Niekiedy okazuje się bowiem, że lokata 3-miesięczna z nieco wyższym oprocentowaniem jest korzystniejsza niż lokata 6-miesięczna z niższym oprocentowaniem.

Lokata na 6 miesięcy nisko oprocentowana
Wystarczy skorzystać z rankingu lokat bankowych, by dojść do prostego wniosku. Oprocentowanie niemal każdego lokaty zakładanej na okres 6 miesięcy waha się na poziomie 2,10 - 2,40%. W przypadku depozytu w wysokości 5000 zł, zysk wyniesie około 52 zł - 60 zł brutto.

Lokata trzymiesięczna nawet do 4%
Analizując bankowe lokaty na Finanse Rankomat zakładane na okres trzech miesięcy, z łatwością dotrzeć do oferty oprocentowanej na poziomie 4%. W przypadku depozytu w wysokości 5000 zł, wartość wypracowanych odsetek wyniesie 50 zł brutto.
Lokatę trzymiesięczną z oprocentowaniem rzędu 4% znajdziesz w ofercie m.in. Plus Banku (Lokata Na Start) i Nest Banku (Nest Lokata Witaj).

Porównaj oferty i wybierz najlepszą lokatę
Jeśli zależy ci na osiągnięciu wysokich zysków na lokacie, nie możesz decydować się na przypadkową ofertę lub propozycję od banku, w którym posiadasz rachunek osobisty. Warto korzystać z dostępnych rankingów publikowanych m.in. w porównywarce lokat. Dzięki temu dotrzesz do atrakcyjnych ofert, których oprocentowanie sięga nawet 4% - w takich przypadkach korzystna może okazać się nawet zmiana aktualnego banku na inny.
Zastanawiając się nad wyborem lokaty 3-miesięcznej oraz 6-miesięcznej, zwróć także uwagę na swoje potrzeby finansowe. Oszacuj, czy i kiedy będziesz potrzebować zamrożonych na lokacie środków. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć ci decyzję.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
DMPJ: pogoda przerwała zawody, triumf Bocar Włókniarza Nie udało się dokończyć VIII rundy półfinałowej w grupie B Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Piątek, 9 sierpnia 2019
Pomóżmy Eugeniuszowi Błaszakowi - byłemu zawodnikowi Startu Gniezno Eugeniusz Błaszak to czterokrotny finalista Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz wieloletni lider Startu... Środa, 10 lipca 2019
Nice 1LŻ: z Orłem Łódź za trzy! 47:42 dla gospodarzy! Kibice, którzy w późne sobotnie popołudnie zdecydowali się odwiedzić stadion żużlowy w Gnieźnie obejrzeli... Poniedziałek, 24 czerwca 2019
O współczesnym księgowym, stereotypach i o tym dlaczego warto wykonywać ten zawód - rozmowa z Joanną Sobieszczańską, Managerem Biura Rachunkowego PROVENTO. Zanim zaczniemy o zawodzie księgowego i wyzwaniach jakie stoją przed osobami wykonującymi ten zawód,... Czwartek, 30 maja 2019