2 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyła się XVI Integracyjna Spartakiada Sportowo- Rekreacyjna z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, SOSW nr 2 oraz Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu i Polskiego Czerwonego Krzyża w Gnieźnie.
Impreza składała się z 2 części: sportowo-rekreacyjnej, konkursu wiedzy o zdrowiu, konkursu rysunkowego oraz loterii fantowej – corocznie najmilszej atrakcji organizowanej imprezy.
Przeprowadzono indywidualne konkurencje i konkursy, w których finałowe miejsca zajęli:
ZBIJANIE KRĘGLI
Dziewczęta:
I miejsce – Angelika Lewandowska
II miejsce – Natalia Larus
III miejsce – Joanna Ciszek
Chłopcy:
I miejsce – Maciej Piechowiak
II miejsce – Roman Grabarczyk
III miejsce – Przemysław Izydorek
STRZAŁ PIŁKĄ DO BRAMKI
Dziewczęta:
I miejsce – Sandra Cierech
II miejsce – Agata Lauchstaedt
III miejsce Angelika Lewandowska
Chłopcy:
I miejsce – Mateusz Chojnacki
II miejsce – Piotr Pierończyk
III miejsce – Michał Larus
UNIHOKEJ
Dziewczęta:
I miejsce – Renata Lemańska
II miejsce – Magdalena Soczyńska
III miejsce – Karolina Łojewska
Chłopcy:
I miejsce – Piotr Perończyk
II miejsce – Michał Stober
III miejsce – Łukasz Izydorczyk
RZUT PIŁKĄ DO KOSZA
Dziewczęta:
I miejsce – Magdalena Soszyńska
II miejsce – Natalia Larus
III miejsce – Angelika Lewandowska
Chłopcy:
I miejsce – Daniel Cierech
II miejsce – Krystian Kwiecień
III miejsce – Łukasz Dmowski
RZUT WORECZKAMI DO KOSZA
Dziewczęta:
I miejsce – Daria Łojewska
II miejsce – Angelika Lewandowska
III miejsce – Sandra Piechowiak
Chłopcy:
I miejsce – Gracjan Ridbelski
II miejsce – Paweł Muskus
III miejsce – Patryk Lemiesz
RZUT RINGO
Dziewczęta:
I miejsce – Magdalena Sosińska
II miejsce – Magdalena Tomczak
III miejsce – Sandra Cierech
Chłopcy:
I miejsce – Patryk Szulc
II miejsce – Paweł Muskus
III miejsce – Miłosz Kryszewski
RZUT PIŁKĄ DO KOSZA Z WÓZKA
I miejsce – Amelia Purol,
II miejsce – Krzysztof Głowacki
III miejsce – Sebastian Nowicki
KONKURS WIEDZY O SPORCIE
I miejsce – Rafał Bandura
II miejsce – Patryk Lemiesz
III miejsce- Sebastian Kościański
Wyróżnienie – Jerzy Frąckowiak
KONKURS RYSUNKOWY „ DBAJMY O ZIEMIĘ WIOSNĄ”
I miejsce – Klaudia Komosińska
II miejsce – Paweł Balicki
III miejsce – Mateusz Sobczak
Spartakiadę uroczyście otworzył w imieniu organizatorów Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński natomiast sportowe pozdrowienia przekazali uczestnikom Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak i Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna Maria Kocoń. Wśród zaproszonych gości obecni byli min. Dyrektor PCPR w Gnieźnie Elżbieta Pilarczyk, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 Krzysztof Ortarzewski, Prezes Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu – Bolesław
W imieniu Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które poprzez swoje zaangażowanie przyczyniły się do przeprowadzenia imprezy dla osób „sprawnych inaczej” z terenu miasta Gniezno.
Stanisław Dolaciński