Logo

Miasto dba o bezpieczeństwo maluchów

Artykuł dodany: Środa, 11 stycznia 2017
Miasto dba o bezpieczeństwo maluchów

"Oświeć swoje dziecko" - akcję pod takim hasłem rozpoczął Urząd Miejski wspólnie ze Strażą Miejską i Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie. Wszystkie dzieci z klas I, II i III gnieźnieńskich szkół podstawowych (w sumie 2 500) otrzymają odblaskowe kamizelki i opaski zakupione z miejskiego budżetu.

ALBUMY ARTYKUŁU:

10 stycznia prezydent Tomasz Budasz, komendant Straży Miejskiej Tomasz Francuszkiewicz oraz I zastępca komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie Sławomir Sikorski rozpoczęli akcję w Szkole Podstawowej nr 12. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas I, II i III.

Odbyła się pogadanka, podczas której prezydent Budasz przekonywał do noszenia takich odblasków, apelował też do rodziców, by pamiętali, żeby ubierać je dzieciom i sobie, dając tym samym dobry przykład. Funkcjonariusze przypomnieli, że choć obowiązek noszenia odblasków istnieje tylko poza obszarem zabudowanym, warto nosić je także w mieście. Mając na sobie element odblaskowy stajemy się widoczni w blasku reflektorów już z odległości 150 metrów. Policjanci przypomnieli też dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Z ogromną radością dzieci powitały policyjną maskotkę, sierżanta Pyrka, który uatrakcyjnił spotkanie.

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 12 zapoczątkowało cały ich cykl. W najbliższych dniach funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przeprowadzą lekcje o bezpieczeństwie we wszystkich podstawówkach i będą rozdawać pozostałe odblaski.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail aby otrzymywać newsletter z najnowszymi informacjami lub usunąć już dodany e-mail.
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno