Logo

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

"Konieczny jest w Polsce rozdział kościoła od państwa"

Artykuł dodany: Poniedziałek, 9 stycznia 2017
REKLAMA

Na ostatniej konferencji prasowej posłanka .Nowoczesnej - Paulina Hennig-Kloska, podkreśliła, że nie powinno dochodzić do łączenia tematów kościelnych i państwowych w celu możliwości uzyskania dofinansowania np. na rozbudowę szpitala. Powinno być to działanie tylko i wyłącznie w kwestii państwowej.

Jeżeli chodzi o sytuację, która miała ostatnio miejsce na Sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, czyli nadaniu szpitalowi imienia Pomnika Chrztu Polski i informacjami, że było to konieczne, żeby szpital pozyskał dodatkowe pieniądze na zaniechaną rozbudowę, która kuleje, to mogę powiedzieć, że gdybym była radnym powiatu gnieźnieńskiego nie zagłosowałabym za nadaniem szpitalowi tego imienia - mówi posłanka Paulina Hennig-Kloska. Wolałabym się wstrzymać od głosowania. Ta sytuacja pokazuje bezwzględnie, że konieczny jest w Polsce rozdział kościoła od państwa. Tego typu elementy kościelne nie powinny decydować o dystrybucji środków z budżetu państwa. Uważam, że nie tędy droga i jestem dalece zdziwiona, że w ten sposób pieniądze są dystrybuowane bezpośrednio z budżetu.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (15)

Fenomen
11.01.2017 22:09

Ta kobieta nie przejmuje sie zwykłymi ludzmi -stać ją na leczenie za granicą a biedni nie umirają albo stają w kolejkach,ma nie być szpitala bo tak chce i koniec

Odpowiedz
Tomek
11.01.2017 18:58

Potrzebny lekarz !!!

Odpowiedz
Chuck Norris
11.01.2017 00:37

Mam jeszcze jedną uwagę do tej paniusi z nowoczesnej targowicy i jej całego towarzystwa z Rysiem banksterem na czele:
dobrze obejrzyjcie swoje judaszowskie srebrniki w postaci dolarów USA to zobaczycie tam taki napis: IN GOD WE TRUST.
Jeśli znacie język angielski tylko w dziedzinie prowokacji,propagandy czy destrukcji w którym przemawiał do was wasz GURU to ja wam przetłumaczę co znaczą te słowa: W BOGA MY WIERZYMY.
W USA gdyby Prezydentem nie został Donald Trump to prawdopodobnie te słowa niebawem zniknęły by z pieniędzy Stanów Zjednoczonych ale nie znikną i w tej sytuacji prędzej WY ZDRAJCY,ZŁODZIEJE,BANKSTERZY i LIBERALNE LEWACTWO znikniecie z Polski wywiezieni na taczkach, niż Pan Bóg zniknie z serc Prawdziwych Polaków !!!
Nie pomogą wam nawet wasze PRZYBIJANIE SOBIE PIĄTECZEK RĘKĄ jak nauczył was GURU z Ameryki na meetingach,bo jego firmy akwizytorskie sprzedające buble chińskie i amerykańskie w systemie od drzwi do drzwi,od biura do biura, już dawno zniknęły z rynku polskiego ale wyprowadziły setki miliardów dolarów z Polski bez zapłacenia grosza podatków.
Przestańcie więc marzyć po amerykańsku,bo dobre czasy dla oszustów i zdrajców już nigdy nie wrócą do Polski !!!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Zbigniew - 12.01.2017 08:51

Leczenie dla tego Chucka konieczne Musi mieć jakieś straszne wyrzuty sumienia. Biedaczysko .

Marek - 11.01.2017 10:33

zatrzymaj swoje uwagi do siebie, nikogo to nie obchodzi, jestes nikim, albo tylko chorym biednym czlowiekiem ktory sie chowa za bzdurnym pseudonimem. prosze nie pisz wiecej i zacznij leczenie

Juras
10.01.2017 22:21

Wstyd mieć takiego posła .

Odpowiedz
Chuck Norris
10.01.2017 20:53

A jakieś nagranko telefonem z posiedzenia Rady Powiatu - nie ma - to szkoda,bo znów by się pani ośmieszyła a na zdjęciu nie widać jaki poziom oleju ma pani w głowie !!!
Nie dawno obchodziliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski a tym samym 1050 rocznicę związku Polski z Kościołem a tutaj nagle jakieś 1-roczne destrukcyjne szumowiny polityczne zaczynają nam sugerować,że należy jakieś dziedziny życia oddzielić od Kościoła !!!!
Pierwsze to trzeba oddzielić zdrajców i złodziei od Polski !!!!!!!!!!
Gdyby to chociaż były prawdziwe polskie ale dziwne siły polityczne ale są to najpodlejsi zdrajcy Polski - gorsi niż targowica,utworzeni wraz z KOD-em w miejsce PO za pieniądze banksterów i śmiertelnych wrogów Polski- przedstawicieli światowych sił liberalno-bolszewickich.
Zamiast na Maderę i do Austrii na narty to trzeba tych zdrajców wysłać na wycieczki do krajów ich mocodawców aby zobaczyli jak przy większości szpitali, przy szkołach katolickich czy domach starców itp itp itp usytuowane są wielkie krzyże z napisem imion Świętych pod jakich są ich wezwaniem.
Młodzi Patrioci Gniezna gdzie jesteście ??? >>> macie patriotyczne zadanie zbadać w IPN korzenie genetycznej tej nowoczesnej targowicy z Gniezna,znawców demokracji i chrześcijaństwa,bo np na YouTube pt: Bartosz Mówi zbadali korzenie głównych działaczy KOD,którzy sprzedali Polskę za marne srebrniki i okazuje się,że to potomkowie nawet bezpośrednich funkcjonariuszy-morderców z NKWD ale głównie są to potomkowie rosyjskich żydów w bolszewickich mundurach i ważni w strukturach sovieckich,którzy masowo mordowali Polaków i wiernie służyli komunistom w Polsce.
Precz ze zdrajcami Polski >>niech spłyną ściekami na Maderę i do Brukseli i zostawią w spokoju chrześcijański Naród Polski !!!!!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Miroslaw - 11.01.2017 15:45

a pan "patriota" gdzie sie schowal? a moze jak pan ma na imie? i pana guru??

Książka
10.01.2017 19:55

CHRZEST POLSKI TO NIE TYLKO WYDARZENIE RELIGIJNE PROSZĘ PANI

Odpowiedz
Gnieźnianin
10.01.2017 15:55

Trzeba wreszcie wziąc się za tą czarną mafię !!!!

Odpowiedz
Merc
09.01.2017 23:42

Ta kobieta nadaje się do pchania karuzeli

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
CREM - 10.01.2017 12:10

MERC-a ty do czego się nadajesz?

Nowoidiotyczna
09.01.2017 22:06

Jak tam Mieszko został już królem ?

Odpowiedz
Karola
09.01.2017 21:33

a skad ona spadła ????

Odpowiedz