moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uroczyste podsumowanie konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach"

Czwartek, 31 marca 2011
  • Uroczyste podsumowanie konkursu

25 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu uroczyście podsumowano II edycję konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach". Gości powitał Grzegorz Potrzebowski - Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej, natomiast nagrody wręczał Leszek Wojtasiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs „Młodzi wiedzą o funduszach” skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w województwie wielkopolskim. Polegał on na napisaniu uproszczonego wniosku o dofinansowanie i stworzeniu wizualizacji projektu. O tym jak napisać wniosek i co powinno się w nim znaleźć uczniowie dowiedzieli się dzięki Lekcjom Europejskim, które przeprowadzili konsultanci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.
Nadesłane przez uczniów prace wykonane zostały różnymi technikami i pokazały, że Wielkopolska pięknieje dzięki unijnym dotacjom, a „Młodzi” o funduszach wiedzą naprawdę dużo. Łącznie na konkurs wpłynęły 103 prace (po selekcji przez Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich), które przygotowało 292 uczniów (prace głównie wykonywane były w grupach). Konsultanci z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich przeprowadzili lekcje europejskie w ponad 150 szkołach (w każdej z reguły 2 moduły - 2 x 90 minut). Wśród laureatów znaleźli się m.in. uczniowie ze szkół z powiatu gnieźnieńskiego. W wyniku przeprowadzonej oceny prac laureatami zostały następujące osoby:

I miejsce - nagrody: aparaty fotograficzne

  • Wyposażenie „wioski wakacyjnej - wiejski raj” w wypożyczalnię rowerów, salę taneczną, boisko do siatkówki oraz sprzęt do funkcjonowania szkółki jeździeckiej w celu zwiększenia wachlarza ofert i funkcjonalności na rynku usług turystycznych: Magdalena Rak, Sylwia Krowiarz, Julia Karolczak, Elena Pawlak, Tomasz Pruchnicki - Zespół Szkół nr 2 w Kępnie; forma wizualizacji - makieta; opiekun - Monika Józefowska.

II miejsce - nagrody: odtwarzacze MP3

  • Budowa wiaduktu przy ul. Kolejowej: Izabela Nyga, Magdalena Galas, Marta Vogel, Patrycja Makarska, Paulina Rolnik - Zespół Szkół nr 2 im. S. Staszica w Nowym Tomyślu; forma wizualizacji - makieta; opiekun - Beata Koga.
  • Budowa ośrodka turystyki lotniczej „Mgiełka” nad jeziorem powidzkim wraz z organizacją aeroklubu i zakupem maszyn lotniczych w celu poprawienia oferty turystycznej regionu wlkp.: Dorota Zawieja, Mateusz Kuszak, Robert Czechorowski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Chłapowskiego w Witkowie; forma wizualizacji - makieta; opiekun - Agnieszka Nowicka.

III miejsce - nagrody: multimedialne kursy języka angielskiego

  • Budowa ośrodka rehabilitacyjnego, pomoc ludziom niepełnosprawnym: Wiktoria Blaszyńska, Gimnazjum im. A. Borysa w Witkowie; forma wizualizacji - makieta; opiekun - Arleta Bekas.
  • Budowa studia tanecznego przez przedsiębiorstwo budowlane Cegiełka w powiecie chodzieskim w miejscowości Margonin: Agata Łochowicz, Patrycja Pacyna, Marta Gorkowska - Zespół Szkół w Margoninie; forma wizualizacji - makieta; opiekun - Jolanta Rajek.
  • Budowa centrum młodzieżowego w parku w Wągrowcu w celu zachęcenia młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu i pobudzenie rozwoju zainteresowań: Monika Kowalczewska, Katarzyna Kowalczewska, Dominika Smyk, Marta Jastrząbek, Szymon Walich - Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu; forma wizualizacji - makieta; opiekun - Magdalena Włodarczyk.
Z tej okazji Urząd Marszałkowski zaprasza na wystawę pt. Wielkopolska bliżej Europy, którą można oglądać w dniach od 23 marca - 6 kwietnia w holu (antresola) Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy al. Niepodległości 18 w Poznaniu. Na mini-galerię składają się najciekawsze prace - makiety i plakaty nadesłane przez uczniów z wielkopolskich szkół na konkurs „Młodzi wiedzą o funduszach”. Przedstawiają one projekty, które uczniowie chcieliby zrealizować w swojej okolicy. Wśród nich znajduje się m.in. studio taneczne, boisko sportowe, projekt wiaduktu, lotnisko, ośrodek rehabilitacyjny, elektrownia jądrowa, plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych oraz kawiarenka szkolna.
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gnieźnie

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Oblężenie Wydziału Komunikacji! Do godziny 14.00 Starostwo opanowało sytuację Od poniedziałku rana napływały do nas sygnały, że kolejka do Wydziału Komunikacji w Gnieźnie liczy ponad... Poniedziałek, 1 marca 2021
Wydział komunikacji wznawia bezpośrednią obsługę klientów Starostwo Powiatowe w Gnieźnie informuje, iż Wydział Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu... Sobota, 27 lutego 2021
Zakończono budowę domów dziecka przy ulicy Konopnickiej Do niedawna przeciętny dom dziecka sprawował opiekę nad kilkudziesięcioma wychowankami, a w budynku... Środa, 24 lutego 2021
Uwaga: do dnia 22 lutego Wydział Komunikacji zamknięty W związku z kwarantanną pracowników Wydział Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego... Środa, 17 lutego 2021