Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dziecko pod kołami samochodu! Kierująca nie miała szans

Poniedziałek, 28 listopada 2016
 • Dziecko pod kołami samochodu! Kierująca nie miała szans

Dzisiaj ok. godz. 11.40 na ul. 3 Maja w Gnieźnie doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Tym razem pod kołami samochodu znalazło się dziecko. Na miejsce wysłano Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

To już kolejne potrącenie pieszego, do którego doszło w ostatnich tygodniach na terenie naszego powiatu. Tym razem na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. 3 Maja kierująca samochodem marki Citroen C3 potrąciła dziecko. 10-letnia dziewczynka idąc chodnikiem od strony Szpitala Powiatowego, nie zachowała należytej ostrożności i wtargnęła wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierująca Citroenem, 52-letnia mieszkanka Gniezna, jechała od strony Ronda PCK w kierunku ul. Wyszyńskiego. Do potrącenia doszło przy krawędzi jezdni. Kierująca osobówką nie miała szans się zatrzymać.

Dziecko ze złamaną nogą zostało przewiezione karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Kierująca Citroenem była trzeźwa.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(10)

 • 30.11.2016 10:26  Odpowiedz na komentarz

  A ta 10 latka szla sama?

 • 29.11.2016 20:29  Odpowiedz na komentarz

  A może po prostu wbijać dzieciakom do głowy zasady przechodzenia przez ulicę. Do skutku. W szkole w 4 klasie na technice jest tematyka bezpieczeństwa na ulicach, tylko zamiast się uczyć w praktyce, to każe się dzieciom robić jakieś durne plakaty i projekty o super wymyślnych przystankach z podgrzewanymi siedzeniami. Gdzie tu sens???????

  29.11.2016 22:52

  Tak-ja odkąd sięgam pamięcią to byłam uczona jak przechodzic na drugą strone jezdni. Moja córka ma cztery lata,gdy dochodzimy do jezdni razem oglądamy się na prawo i lewo i podpytuje ją -czy już można isć? Myśle że to co ,wbijemy, naszym dziecią za młodu pozostanie na całe życie i żadna zmiana przepisów tego nie zmieni. Choć dorosłym przypomnienie z dziecinstwa też by się przydało :)

 • 29.11.2016 11:19  Odpowiedz na komentarz

  Jak to zwykle bywa w naszym kochanym kraju najpierw podaje się coś na pierwszej stronie gazety a potem sie tego nie odwołuje lub odwołuje na ostaniej.
  Tak było z propozycją aby pojazd zawsze ustępował pieszemu.
  Zmiana nie przeszła ale wielokrotnie widzę nieprzyjazne gesty ze strony pieszego, który wchodzi na przejście wprost pod koła pojazdu w ruchu nie zastanawiając się czy kierujący go widzi i czy zdoła się zatrzymać.
  Akcja profilaktyczna w prasie , radio i telewizji albo mandaty za takie zachowania może ograniczyłyby takie sytuacje.

 • 28.11.2016 23:56  Odpowiedz na komentarz

  Biala flagę spiewal nie Cugowski tylko Grzegorz Ciechowski. Tak dla przypomnienia. Zgadza sie odkąd sledze te stronę za dużo nie dobrego sie dzieje. Jestem z Dolnego Slaska ale Gniezno jest mi bardzo bliskie dziwie sie ze nie ma nigdzie ostroznosci

 • 28.11.2016 21:52  Odpowiedz na komentarz

  czy nasi policjanci nie wyciągają wniosków z tego co się dzieje w mieście????? Jak śpiewał Cugowski: "gdzie oni są....zabrakło ich..??." a raczej czy oni są???

 • To są skutki wieloletniego wychowania pieszych w świadomości że pieszy ma zawsze pierwszeństwo na pasach, najlepiej to czasami widać na ul. warszawskiej. Ja zostałem wychowany że przechodząc przez nawet przez te pasy trzeba się zatrzymać popatrzeć lewo - prawo i dopiero wtedy wkraczać na drogę, dla pieszego to 5 sekund, ale ile można później problemów uniknąć. Widać na naszych drogach że jeżeli kierowca widzi pieszego czekającego na pasach na przejściu że samochody zatrzymują się i puszczają. Kodeks drogowy mówi jasno: Pieszy ma pierwszeństwo tylko i wyłącznie na pasach (krawężnik nie jest przejściem), pod warunkiem, że wejdzie na nie, nie powodując zagrożenia w ruchu drogowym. Czyli wg. art. 13 pieszy ma pierwszeństwo tylko jak wejdzie na przejście, a wg. art 14 nie może tego zrobić wprost przed nadjeżdżającym pojazdem. Więc musi stać i grzecznie czekać na możliwość przejścia. Zachęcam policje do skupienia sie nad tym problem właśnie w mieście.

 • 28.11.2016 14:48  Odpowiedz na komentarz

  Jakby jechała 30km/h tak jak tam jest zdazylaby zachamowac.

  28.11.2016 21:47

  chyba kolego nie jeździsz samochodem nawet jeśliby jechała 20 to w ostatniej chwili nie jest w stanie nic zrobić ale najłatwiej jest obwinić kierowcę a może tak w końcu nasza gnieźnieńska policja za pieszych się weźmie którzy wchodzą jak chcą

 • 28.11.2016 14:17  Odpowiedz na komentarz

  Coś pechowa ta ul 3-go Maja.

PODOBNE TEMATY
Mieszkańcy ignorują zakaz wstępu na cmentarze Wielu mieszkańców zupełnie ignoruje zakaz wstępu na cmentarze wprowadzony z powodu koronawirusa. Chociaż... Sobota, 4 kwietnia 2020
Pacjent z raną brzucha zgłosił się do przychodni w Trzemesznie! Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem! Dzisiaj ok. godz. 12.00 do przychodni Luxmed w Trzemesznie zgłosił się 45-letni mężczyzna, mieszkaniec... Czwartek, 2 kwietnia 2020
Pierwsze mandaty za łamanie nowych przepisów Policjanci wystawili pierwsze mandaty osobom, który nie stosowały się do nowych przepisów dotyczących... Środa, 1 kwietnia 2020
Uwaga! Utrudnienia w ruchu na ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym dla kierowców, które... Środa, 1 kwietnia 2020