Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dziecko pod kołami samochodu! Kierująca nie miała szans

Poniedziałek, 28 listopada 2016
  • Dziecko pod kołami samochodu! Kierująca nie miała szans

Dzisiaj ok. godz. 11.40 na ul. 3 Maja w Gnieźnie doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Tym razem pod kołami samochodu znalazło się dziecko. Na miejsce wysłano Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

To już kolejne potrącenie pieszego, do którego doszło w ostatnich tygodniach na terenie naszego powiatu. Tym razem na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. 3 Maja kierująca samochodem marki Citroen C3 potrąciła dziecko. 10-letnia dziewczynka idąc chodnikiem od strony Szpitala Powiatowego, nie zachowała należytej ostrożności i wtargnęła wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierująca Citroenem, 52-letnia mieszkanka Gniezna, jechała od strony Ronda PCK w kierunku ul. Wyszyńskiego. Do potrącenia doszło przy krawędzi jezdni. Kierująca osobówką nie miała szans się zatrzymać.

Dziecko ze złamaną nogą zostało przewiezione karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Kierująca Citroenem była trzeźwa.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 30.11.2016 10:26  Odpowiedz na komentarz

    A ta 10 latka szla sama?

  • 29.11.2016 20:29  Odpowiedz na komentarz

    A może po prostu wbijać dzieciakom do głowy zasady przechodzenia przez ulicę. Do skutku. W szkole w 4 klasie na technice jest tematyka bezpieczeństwa na ulicach, tylko zamiast się uczyć w praktyce, to każe się dzieciom robić jakieś durne plakaty i projekty o super wymyślnych przystankach z podgrzewanymi siedzeniami. Gdzie tu sens???????

    29.11.2016 22:52

    Tak-ja odkąd sięgam pamięcią to byłam uczona jak przechodzic na drugą strone jezdni. Moja córka ma cztery lata,gdy dochodzimy do jezdni razem oglądamy się na prawo i lewo i podpytuje ją -czy już można isć? Myśle że to co ,wbijemy, naszym dziecią za młodu pozostanie na całe życie i żadna zmiana przepisów tego nie zmieni. Choć dorosłym przypomnienie z dziecinstwa też by się przydało :)

  • 29.11.2016 11:19  Odpowiedz na komentarz

    Jak to zwykle bywa w naszym kochanym kraju najpierw podaje się coś na pierwszej stronie gazety a potem sie tego nie odwołuje lub odwołuje na ostaniej.
    Tak było z propozycją aby pojazd zawsze ustępował pieszemu.
    Zmiana nie przeszła ale wielokrotnie widzę nieprzyjazne gesty ze strony pieszego, który wchodzi na przejście wprost pod koła pojazdu w ruchu nie zastanawiając się czy kierujący go widzi i czy zdoła się zatrzymać.
    Akcja profilaktyczna w prasie , radio i telewizji albo mandaty za takie zachowania może ograniczyłyby takie sytuacje.

  • 28.11.2016 23:56  Odpowiedz na komentarz

    Biala flagę spiewal nie Cugowski tylko Grzegorz Ciechowski. Tak dla przypomnienia. Zgadza sie odkąd sledze te stronę za dużo nie dobrego sie dzieje. Jestem z Dolnego Slaska ale Gniezno jest mi bardzo bliskie dziwie sie ze nie ma nigdzie ostroznosci

  • 28.11.2016 21:52  Odpowiedz na komentarz

    czy nasi policjanci nie wyciągają wniosków z tego co się dzieje w mieście????? Jak śpiewał Cugowski: "gdzie oni są....zabrakło ich..??." a raczej czy oni są???

  • To są skutki wieloletniego wychowania pieszych w świadomości że pieszy ma zawsze pierwszeństwo na pasach, najlepiej to czasami widać na ul. warszawskiej. Ja zostałem wychowany że przechodząc przez nawet przez te pasy trzeba się zatrzymać popatrzeć lewo - prawo i dopiero wtedy wkraczać na drogę, dla pieszego to 5 sekund, ale ile można później problemów uniknąć. Widać na naszych drogach że jeżeli kierowca widzi pieszego czekającego na pasach na przejściu że samochody zatrzymują się i puszczają. Kodeks drogowy mówi jasno: Pieszy ma pierwszeństwo tylko i wyłącznie na pasach (krawężnik nie jest przejściem), pod warunkiem, że wejdzie na nie, nie powodując zagrożenia w ruchu drogowym. Czyli wg. art. 13 pieszy ma pierwszeństwo tylko jak wejdzie na przejście, a wg. art 14 nie może tego zrobić wprost przed nadjeżdżającym pojazdem. Więc musi stać i grzecznie czekać na możliwość przejścia. Zachęcam policje do skupienia sie nad tym problem właśnie w mieście.

  • 28.11.2016 14:48  Odpowiedz na komentarz

    Jakby jechała 30km/h tak jak tam jest zdazylaby zachamowac.

    28.11.2016 21:47

    chyba kolego nie jeździsz samochodem nawet jeśliby jechała 20 to w ostatniej chwili nie jest w stanie nic zrobić ale najłatwiej jest obwinić kierowcę a może tak w końcu nasza gnieźnieńska policja za pieszych się weźmie którzy wchodzą jak chcą

  • 28.11.2016 14:17  Odpowiedz na komentarz

    Coś pechowa ta ul 3-go Maja.

PODOBNE TEMATY
Została zgwałcona - trafi do więzienia! Absurdalny wyrok gnieźnieńskiego Sądu Jak informuje portal wp.pl, mieszkanka wsi pod Gnieznem, która złożyła zawiadomienie o tym, że została... Poniedziałek, 16 września 2019
Pożar budynku przy ul. Cieszkowskiego! Ogień niebezpiecznie się rozprzestrzeniał! W nocy z soboty na niedzielę, po godz. 2.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze budynku wielorodzinnego... Niedziela, 15 września 2019
19-latek wypadł z auta wraz z fotelem! Poniósł śmierć na miejscu! W nocy z soboty na niedzielę służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze krajowej nr 15... Niedziela, 15 września 2019
Kolejny jednoślad rozbity na Trasie Zjazdu Gnieźnienskiego Dzisiaj ok. godz. 16.30 na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego doszło do wypadku z udziałem jednośladu i samochodu... Piątek, 13 września 2019