Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policja apeluje do mieszkańców: zamykajmy drzwi

Piątek, 25 listopada 2016
  • Policja apeluje do mieszkańców: zamykajmy drzwi

W związku ze zdarzającymi się co jakiś czas kradzieżami lub innymi zdarzeniami do jakich dochodzi na terenie miasta i powiatu, policjanci z Gniezna apelują do mieszkańców, aby pamiętać o zamykaniu bram wjazdowych, czy drzwi wejściowych kamienic lub bloków. Pozwala to uchronić się przed wejściem do budynku nieproszonych gości.

Sprawcy wykorzystują fakt, iż będąc w domu nie przywiązujemy wagi do zamykania drzwi wejściowych na klucz, bo jesteśmy przekonani, że wtedy złodziej nie wejdzie do środka. Zamykanie bram wjazdowych czy drzwi wejściowych kamienic lub bloków pozwala uchronić przed wejściem do budynku nieproszonych gości.

Wraz z nastaniem zimnej aury, klatki schodowe stają się celem osób bezdomnych, które decydują się w taki sposób przeczekać noc, stając się przez to jednak utrudnieniem dla lokatorów. Do takich osób, które mimo próśb nie mają zamiaru opuścić budynków, należy wzywać funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej, informując ich dokładnie o zaistniałej sytuacji. Opiekuńczo służby przekażą takie osoby do schronisk lub noclegowni lub jeżeli będą wymagać opieki lekarskiej do szpitala.

Zarówno takim zdarzeniom, jak i innym wizytom osób niepowołanych, których celem może być dokonanie przestępstwa (szczególnie w nocy), zapobiegać może pilnowanie, by drzwi wejściowe do budynku, jak i brama wjazdowa kamienicy były zamknięte. Należy się także upewnić, by zamek wejściowy nie otwierał się po silniejszym pchnięciu. Zaleca się również, by w podobny sposób zamykano wszelkie drzwi od piwnic czy schowków, a także by nie przetrzymywano na klatkach schodowych różnych przedmiotów, które mogą zostać skradzione lub zniszczone.

W ostatnim czasie funkcjonariusze odnotowali powyższe sytuacje, dlatego strzeżmy się przed nieproszonymi gośćmi. a w przypadku zauważenia podejrzanie zachowujących się osób, należy powiadomić Policję.

Jeśli tylko widzimy kogoś nieznajomego, podejrzanie się zachowującego albo obserwującego nasz bądź sąsiada dom, zadzwońmy na Policję tel. 61 426 02 11 lub 997.

Nie bądźmy bierni, gdyż zachowując czujność możemy ustrzec siebie oraz sąsiada przed kradzieżą.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • W celu podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców, nad wejściami do klatek schodowych bloków Spółdzielni Mieszkaniowej, zainstalowane jest oświetlenie nocne. Niestety upierdliwi sąsiedzi, często wyłączają to oświetlenie. Jedni mieszkańcy dla bezpieczeństwa i wygody, np. aby nie szukać dziurki zamka, włączają światło, a inni, z niewiadomych powodów, z uporem godnym lepszej sprawy, je wyłączają I co z tym zrobić?

PODOBNE TEMATY
Bezpiecznie przez pasy do pierwszej klasy W poniedziałek, 16 września 2019 roku gnieźnieńscy policjanci rozpoczęli akcję "Bezpiecznie przez pasy... Wtorek, 17 września 2019
Została zgwałcona - trafi do więzienia! Absurdalny wyrok gnieźnieńskiego Sądu Jak informuje portal wp.pl, mieszkanka wsi pod Gnieznem, która złożyła zawiadomienie o tym, że została... Poniedziałek, 16 września 2019
Pożar budynku przy ul. Cieszkowskiego! Ogień niebezpiecznie się rozprzestrzeniał! W nocy z soboty na niedzielę, po godz. 2.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze budynku wielorodzinnego... Niedziela, 15 września 2019
19-latek wypadł z auta wraz z fotelem! Poniósł śmierć na miejscu! W nocy z soboty na niedzielę służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze krajowej nr 15... Niedziela, 15 września 2019