moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Policja apeluje do mieszkańców: zamykajmy drzwi

Piątek, 25 listopada 2016
  • Policja apeluje do mieszkańców: zamykajmy drzwi

W związku ze zdarzającymi się co jakiś czas kradzieżami lub innymi zdarzeniami do jakich dochodzi na terenie miasta i powiatu, policjanci z Gniezna apelują do mieszkańców, aby pamiętać o zamykaniu bram wjazdowych, czy drzwi wejściowych kamienic lub bloków. Pozwala to uchronić się przed wejściem do budynku nieproszonych gości.

Sprawcy wykorzystują fakt, iż będąc w domu nie przywiązujemy wagi do zamykania drzwi wejściowych na klucz, bo jesteśmy przekonani, że wtedy złodziej nie wejdzie do środka. Zamykanie bram wjazdowych czy drzwi wejściowych kamienic lub bloków pozwala uchronić przed wejściem do budynku nieproszonych gości.

Wraz z nastaniem zimnej aury, klatki schodowe stają się celem osób bezdomnych, które decydują się w taki sposób przeczekać noc, stając się przez to jednak utrudnieniem dla lokatorów. Do takich osób, które mimo próśb nie mają zamiaru opuścić budynków, należy wzywać funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej, informując ich dokładnie o zaistniałej sytuacji. Opiekuńczo służby przekażą takie osoby do schronisk lub noclegowni lub jeżeli będą wymagać opieki lekarskiej do szpitala.

Zarówno takim zdarzeniom, jak i innym wizytom osób niepowołanych, których celem może być dokonanie przestępstwa (szczególnie w nocy), zapobiegać może pilnowanie, by drzwi wejściowe do budynku, jak i brama wjazdowa kamienicy były zamknięte. Należy się także upewnić, by zamek wejściowy nie otwierał się po silniejszym pchnięciu. Zaleca się również, by w podobny sposób zamykano wszelkie drzwi od piwnic czy schowków, a także by nie przetrzymywano na klatkach schodowych różnych przedmiotów, które mogą zostać skradzione lub zniszczone.

W ostatnim czasie funkcjonariusze odnotowali powyższe sytuacje, dlatego strzeżmy się przed nieproszonymi gośćmi. a w przypadku zauważenia podejrzanie zachowujących się osób, należy powiadomić Policję.

Jeśli tylko widzimy kogoś nieznajomego, podejrzanie się zachowującego albo obserwującego nasz bądź sąsiada dom, zadzwońmy na Policję tel. 61 426 02 11 lub 997.

Nie bądźmy bierni, gdyż zachowując czujność możemy ustrzec siebie oraz sąsiada przed kradzieżą.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • W celu podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców, nad wejściami do klatek schodowych bloków Spółdzielni Mieszkaniowej, zainstalowane jest oświetlenie nocne. Niestety upierdliwi sąsiedzi, często wyłączają to oświetlenie. Jedni mieszkańcy dla bezpieczeństwa i wygody, np. aby nie szukać dziurki zamka, włączają światło, a inni, z niewiadomych powodów, z uporem godnym lepszej sprawy, je wyłączają I co z tym zrobić?

PODOBNE TEMATY
26-latka za kradzież w warunkach recydywy może trafić na 7,5 roku za kratki Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 26-latkę, którą podejrzewają o kradzież z jednego... Piątek, 18 września 2020
Odnalazły się skradzione rowery. Policja szuka właścicieli Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie podczas wykonywania czynności służbowych zabezpieczyli... Piątek, 18 września 2020
Ciężarówka wpadła do wykopu na ul. Franciszkańskiej Od czwartku na ul. Franciszkańskiej w Gnieźnie można zobaczyć ciężarówkę, która częściowo osunęła się... Piątek, 18 września 2020
Wjechał w Biedronkę przy ul. Paczkowskiego W czwartek, w godzinach popołudniowych służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że... Piątek, 18 września 2020