Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejni piesi potrąceni na przejściu!

Czwartek, 24 listopada 2016
  • Kolejni piesi potrąceni na przejściu!

Dzisiaj ok. godz. 20.00 na ul. Wyszyńskiego w Gnieźnie, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do kolejnego potrącenia pieszych. To drugie tego typu zdarzenie w dniu dzisiejszym. Tym razem do szpitala trafiło dwóch mężczyzn.

Z informacji, które przekazał nam jeden z uczestników zdarzenia wynika, że samochód marki Volkswagen jechał z nadmierną prędkością. Kierowała nim kobieta. Ponadto w pojeździe znajdował się pies, który w wyniku uderzenia i gwałtownego hamowania uderzył w przednią szybę auta. Kobieta potrąciła na przejściu dwóch mężczyzn. Obaj zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Poszkodowani są mocno poobijani. Jeden z nich zatrzymał się 7 metrów od pojazdu, drugi ok. 6 metrów. Całe szczęście, mężczyźni przeżyli spotkali z rozpędzonym pojazdem.

[Aktualizacja 25.11]
Jak wynika z wstępnych ustaleń Policji, kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen, 67-letnia gnieźnianka, jadąc z centrum miasta w kierunku ul. Roosevelta, potrąciła dwóch pieszych w wieku 19 i 23 lat przechodzących przez oznakowane przejście dla pieszych. Piesi zostali karetkami pogotowia przewiezieni do szpitala, gdzie po badaniach ze stłuczeniami zostali zwolnieni do miejsca zamieszkania.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policja zatrzymała prawo jazdy kierującej volkswagenem.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 26.11.2016 20:25  Odpowiedz na komentarz

    Bigos hahah patus

  • 25.11.2016 23:02  Odpowiedz na komentarz

    HHHHH ogarnij się jaka selekcja??? A, gdyby był to ktoś z Twojej rodziny to też selekcja? Dla Twojej wiadomości poszkodowani nie byli miejscowymi.

  • 25.11.2016 14:50  Odpowiedz na komentarz

    Na wyszyńskiego same kaptury w ciemnych bluzach łażą. Pijane, naćpane... Selekcja naturalna. Szkoda tylko pieska!

  • 25.11.2016 11:52  Odpowiedz na komentarz

    niestety piesi tez winni, ida szybkim krokiem na przejscie, nie rozgladajac sie...dzis rano mialem takie sytuacje dwie!Jest ciemno, kiepska pogoda, i mimo ze staram sie uwazac, pieszych widac juz gdy wchodza, ....

  • 24.11.2016 23:02  Odpowiedz na komentarz

    Może by tak trochę pomóc kierowcom i założyć odblaskowe gadżety nie są drogie ... bo na doświetlenia możemy trochę poczekać choć już i tak wiele jest przejść doświetlonych.
    No to Gnieźnianie do dzieła zróbmy nowa modę na odblaski !!!

  • 24.11.2016 23:00  Odpowiedz na komentarz

    Miasto zainstalowalo juz oswietlenia ledowe na wszystkich swoich lampach. Teraz czas na powiat. Oby poszli za wzorem miasta

    25.11.2016 06:25

    ale picujesz, na mojej ulicy są stare powojenne lampy i do tego jedna nie świeci

  • 24.11.2016 21:33  Odpowiedz na komentarz

    Ciężko się jeździ po Gnieźnie wieczorem gdy jest już ciemno ,kierowcy mają źle ustawione światła osłabiają podczas jazdy trudno ocenić wtedy czy ktoś jest na przejściu lub czy ktoś przechodzi ..

  • 24.11.2016 21:06  Odpowiedz na komentarz

    jejku... ludzie jest ciemno , mgła , słaba widoczność ! uważajcie !

  • 24.11.2016 20:36  Odpowiedz na komentarz

    Już to kur.... pisałem oznakowanym ale nie oświetlonym odpowiednio po naszym mieście strach jeździć zwłaszcza przy takiej pogodzie zamiast robic nic nie znaczące skrzyżowanie na mieszka 1 zainwestujcie w oświetlenie na przejściach

PODOBNE TEMATY
Bezpiecznie przez pasy do pierwszej klasy W poniedziałek, 16 września 2019 roku gnieźnieńscy policjanci rozpoczęli akcję "Bezpiecznie przez pasy... Wtorek, 17 września 2019
Została zgwałcona - trafi do więzienia! Absurdalny wyrok gnieźnieńskiego Sądu Jak informuje portal wp.pl, mieszkanka wsi pod Gnieznem, która złożyła zawiadomienie o tym, że została... Poniedziałek, 16 września 2019
Pożar budynku przy ul. Cieszkowskiego! Ogień niebezpiecznie się rozprzestrzeniał! W nocy z soboty na niedzielę, po godz. 2.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze budynku wielorodzinnego... Niedziela, 15 września 2019
19-latek wypadł z auta wraz z fotelem! Poniósł śmierć na miejscu! W nocy z soboty na niedzielę służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na drodze krajowej nr 15... Niedziela, 15 września 2019