Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kibice Wełnianki Kiszkowo zaatakowali sędziego! Interweniowała Policja!

Niedziela, 6 listopada 2016
  • Kibice Wełnianki Kiszkowo zaatakowali sędziego! Interweniowała Policja!

Sobotni mecz Lechity Kłecko z Wełnianką Kiszkowo został przerwany w 69. minucie. Najpierw kibice gości odpalili race, a później zaatakowali sędziego, który odgwizdał rzut karny. Arbiter został uderzony. Konieczna była interwencja Policji.

Na fanpage'u Lechity Kłecko pojawił się następujący komunikat:
Dzisiejszy mecz z Wełnianką Kiszkowo został zakończony w 69. minucie, kiedy to sędzia zawodów odgwizdał rzut karany dla gospodarzy. Wściekli zawodnicy Wełnianki ruszyli w stronę sędziego, jeden z nich go uderzył, a dodatkowo troje było agresywnych wobec niego. Chwilę później na boisko wbiegli "kibice" gości, którzy również ruszyli w stronę arbitra zawodów. Dwie minuty przed tym zdarzeniem na boisko z sektora gości powędrowały odpalone race. Po tych incydentach sędzia postanowił zakończyć mecz. Cała trójka sędziowska została odprowadzona w eskorcie policji do szatni. O wyniku zadecyduje Wydział Dyscypliny WZPN.

Policja nieco inaczej przedstawia sytuację. Z wstępnych ustaleń wynika, że podczas sobotniego meczu, który rozgrywany był na stadionie w Kłecku, na płytę boiska wtargnął jeden z kibiców - mówi asp. sztab. Anna Osińska, rzecznik prasowy KPP w Gnieźnie. Było to powodem przerwania meczu. Spotkanie nie zostało wznowione. Obecni na miejscu funkcjonariusze Policji zatrzymali do wytrzeźwienia jednego mężczyznę.

Na stadion wysłano w sumie 7 radiowozów Policji z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Mundurowi pilnowali, aby kibice spokojnie rozeszli się do samochodów, autokarów i domów.

Z nieoficjalnych informacji, które udało nam się uzyskać od kibiców oraz zawodników wynika, że sędzia został popchnięty oraz uderzony w klatkę piersiową przez zawodnika Wełnianki Kiszkowo. Zachowanie kibiców natomiast przynajmniej kilka razy pozostawiało wiele do życzenia. Kilkukrotnie odpalano race, który utrudniały prowadzenie meczu.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0, jednak zarówno działacze, zawodnicy Lechity Kłecko, jak i kibice spodziewają się, że WZPN zdecyduje o walkowerze (3:0).
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Lechita Kłecko

Napisz komentarz

PODOBNE TEMATY
Wypadek w Kiszkowie! Jedna osoba w szpitalu Dzisiaj ok. godz. 16.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na skrzyżowaniu w Kiszkowie.... Niedziela, 16 lutego 2020
Policjanci zabezpieczyli alkohol - był sprzedawany w gnieźnieńskim lokalu bez zezwolenia Walentynki to wyjątkowy dzień dla zakochanych. Część z nich spędziła go w romantycznym miejscu w Gnieźnie,... Sobota, 15 lutego 2020
16-latek zmarł w klubie w Mieleszynie! Minionej nocy, ok. godz. 1.00, służby ratunkowe zostały powiadomione o nieprzytomnym młodym mężczyźnie... Sobota, 15 lutego 2020
Spotkanie profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Fałkowie W poniedziałek profilaktyk społeczny asp. szt. Krzysztof Socha w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze... Czwartek, 13 lutego 2020