X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kibice Wełnianki Kiszkowo zaatakowali sędziego! Interweniowała Policja!

Niedziela, 6 listopada 2016
  • Kibice Wełnianki Kiszkowo zaatakowali sędziego! Interweniowała Policja!

Sobotni mecz Lechity Kłecko z Wełnianką Kiszkowo został przerwany w 69. minucie. Najpierw kibice gości odpalili race, a później zaatakowali sędziego, który odgwizdał rzut karny. Arbiter został uderzony. Konieczna była interwencja Policji.

Na fanpage'u Lechity Kłecko pojawił się następujący komunikat:
Dzisiejszy mecz z Wełnianką Kiszkowo został zakończony w 69. minucie, kiedy to sędzia zawodów odgwizdał rzut karany dla gospodarzy. Wściekli zawodnicy Wełnianki ruszyli w stronę sędziego, jeden z nich go uderzył, a dodatkowo troje było agresywnych wobec niego. Chwilę później na boisko wbiegli "kibice" gości, którzy również ruszyli w stronę arbitra zawodów. Dwie minuty przed tym zdarzeniem na boisko z sektora gości powędrowały odpalone race. Po tych incydentach sędzia postanowił zakończyć mecz. Cała trójka sędziowska została odprowadzona w eskorcie policji do szatni. O wyniku zadecyduje Wydział Dyscypliny WZPN.

Policja nieco inaczej przedstawia sytuację. Z wstępnych ustaleń wynika, że podczas sobotniego meczu, który rozgrywany był na stadionie w Kłecku, na płytę boiska wtargnął jeden z kibiców - mówi asp. sztab. Anna Osińska, rzecznik prasowy KPP w Gnieźnie. Było to powodem przerwania meczu. Spotkanie nie zostało wznowione. Obecni na miejscu funkcjonariusze Policji zatrzymali do wytrzeźwienia jednego mężczyznę.

Na stadion wysłano w sumie 7 radiowozów Policji z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Mundurowi pilnowali, aby kibice spokojnie rozeszli się do samochodów, autokarów i domów.

Z nieoficjalnych informacji, które udało nam się uzyskać od kibiców oraz zawodników wynika, że sędzia został popchnięty oraz uderzony w klatkę piersiową przez zawodnika Wełnianki Kiszkowo. Zachowanie kibiców natomiast przynajmniej kilka razy pozostawiało wiele do życzenia. Kilkukrotnie odpalano race, który utrudniały prowadzenie meczu.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0, jednak zarówno działacze, zawodnicy Lechity Kłecko, jak i kibice spodziewają się, że WZPN zdecyduje o walkowerze (3:0).
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Lechita Kłecko

Napisz komentarz

PODOBNE TEMATY
Tragiczny pożar garażu. Policja prosi o pomoc w identyfikacji zwłok 18 lutego 2020 roku około godz. 22.00 na osiedlu Tysiąclecia w Gnieźnie doszło do pożaru drewnianego... Piątek, 21 lutego 2020
Pożar na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie W czwartek o godz. 21.00 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o pożarze na polu namiotowym w Skorzęcinie.... Piątek, 21 lutego 2020
Kierowcy uważajcie na pieszych. Potrącenie dwóch seniorek w Gnieźnie W środę, 19 lutego, po godzinie 22.00 na ul. Sobieskiego w Gnieźnie, na oznakowanym przejściu dla pieszych,... Czwartek, 20 lutego 2020
21 - 28 lutego - "Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem" w gnieźnieńskiej komendzie Policji Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 21 do 28 lutego, to kolejna... Środa, 19 lutego 2020