moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

2 wypadki, 23 kolizje i 3 pijanych kierowców

Piątek, 4 listopada 2016
  • 2 wypadki, 23 kolizje i 3 pijanych kierowców

W środę zakończyły się policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie Wszystkich Świętych. W naszym regionie było spokojne pomimo, że doszło do dwóch wypadków, w tym śmiertelnego potrącenia pieszego w Gnieźnie. Nie odnotowaliśmy również długotrwałych poważniejszych utrudnień w ruchu na głównych trasach naszego powiatu.

Tegoroczna akcja "Znicz" trwała 6 dni. W tym czasie zwiększona liczba policyjnych patroli - 450 funkcjonariuszy, dbała o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci z pionu prewencji i ruchu drogowego oraz z pionu kryminalnego.

W trakcie działań na drogach powiatu, policjanci drogówki zwracali uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej.

Od piątku do wczesnych godzin rannych dzisiejszego dnia w naszym powiecie doszło do 2 wypadków, w których 1 osoba została ranna, a 1 po przewiezieniu do szpitala na skutek doznanych obrażeń zmarła. Stróże prawa odnotowali również w tym czasie 23 kolizje drogowe.

Policjanci zatrzymali 3 osoby jadące samochodami w stanie nietrzeźwości. Kierowcy ci usłyszeli, bądź wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Funkcjonariusze zatrzymali również dwie osoby - na ul. Gdańskiej i Dworcowej w Gnieźnie, które nie zastosowały się do decyzji właściwego organu i prowadziły pojazd pomimo cofniętych wcześniej uprawnień. Za to przestępstwo, zgodnie z art. 180a kodeksu karnego, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych wydarzeń w ruchu drogowym jak i wydarzeń kryminalnych czy też zakłócenia porządku. W miejscach tych przez kilka dni policjanci drogówki ręcznie kierowali ruchem.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wyremontowano żołnierskie kwatery Zpoczątkiem sierpnia 2020 roku zakończono roboty remontowe na kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego na... Czwartek, 6 sierpnia 2020
Kolejny pożar na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie Dzisiaj o godz. 16.20 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze przyczepy kempingowej na terenie... Czwartek, 25 czerwca 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020