Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

2 wypadki, 23 kolizje i 3 pijanych kierowców

Piątek, 4 listopada 2016
  • 2 wypadki, 23 kolizje i 3 pijanych kierowców

W środę zakończyły się policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w czasie Wszystkich Świętych. W naszym regionie było spokojne pomimo, że doszło do dwóch wypadków, w tym śmiertelnego potrącenia pieszego w Gnieźnie. Nie odnotowaliśmy również długotrwałych poważniejszych utrudnień w ruchu na głównych trasach naszego powiatu.

Tegoroczna akcja "Znicz" trwała 6 dni. W tym czasie zwiększona liczba policyjnych patroli - 450 funkcjonariuszy, dbała o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci z pionu prewencji i ruchu drogowego oraz z pionu kryminalnego.

W trakcie działań na drogach powiatu, policjanci drogówki zwracali uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej.

Od piątku do wczesnych godzin rannych dzisiejszego dnia w naszym powiecie doszło do 2 wypadków, w których 1 osoba została ranna, a 1 po przewiezieniu do szpitala na skutek doznanych obrażeń zmarła. Stróże prawa odnotowali również w tym czasie 23 kolizje drogowe.

Policjanci zatrzymali 3 osoby jadące samochodami w stanie nietrzeźwości. Kierowcy ci usłyszeli, bądź wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat.

Funkcjonariusze zatrzymali również dwie osoby - na ul. Gdańskiej i Dworcowej w Gnieźnie, które nie zastosowały się do decyzji właściwego organu i prowadziły pojazd pomimo cofniętych wcześniej uprawnień. Za to przestępstwo, zgodnie z art. 180a kodeksu karnego, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych wydarzeń w ruchu drogowym jak i wydarzeń kryminalnych czy też zakłócenia porządku. W miejscach tych przez kilka dni policjanci drogówki ręcznie kierowali ruchem.
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kolejne "Święto Przyjaciół" za nami W niedzielę, 3 listopada, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie odbyło się "Święto... Wtorek, 5 listopada 2019
Uzbierali ponad 8 tys. zł na renowację grobów Grupa Fc Gniezno w pierwszej zbiórce w Gnieźnie w celu Renowacji Grobów oraz Mogił Powstańczych uzbierała... Poniedziałek, 4 listopada 2019
Procesja na cmentarzu św. Wawrzyńca Wczoraj na nekropoliach odbyły się procesje i msze święte. Mamy dla Was krótką relację z uroczystości... Sobota, 2 listopada 2019
Powstańcza Zbiórka - kibice jednoczą siły z Terytorialsami Po raz pierwszy wielkopolscy Terytorialsi wspierają Stowarzyszenie Lecha Poznań w Zbiórce Powstańczej.... Czwartek, 31 października 2019