X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

216 mandatów w 2 dni! Wspólne działania służb

Piątek, 14 października 2016
 • 216 mandatów w 2 dni! Wspólne działania służb

Gnieźnieńska drogówka oraz policjanci z komend we Wrześni, Wągrowcu oraz KWP w Poznaniu, inspektorzy ITD, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Urzędu Kontroli Skarbowej i służby celnej wraz z 2 psami tropiącymi prowadzili przez dwa dni w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim działania pomiarowo-kontrolne ukierunkowane na kontrole pojazdów ciężarowych. Działania dały wymierne efekty w postaci zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i mandatów.

W dniach 12 - 13 października na terenie powiatu gnieźnieńskiego trwały działania ukierunkowane na kierowców samochód ciężarowych, autobusów i busów. Celem podejmowanej akcji było ujawnienie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Biorący w niej udział funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Wrześni, Wągrowca, KWP w Poznaniu, Żandarmerii Wojskowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej w Poznaniu wraz z psami tropiącymi zwracali w szczególności uwagę na sposób i rodzaj przewożonego towaru oraz czy kierowcy nie  przewozili pasażerów ponad stan dopuszczalny dla danego pojazdu.

Jak zawsze podczas prowadzonych działań kontrolowane były dokumenty uprawniające do kierowania oraz wykonywania zawodu kierowcy, czas pracy i stan trzeźwości kierowcy. Mundurowi dużą uwagę przywiązywali również do sprawdzenia dokumentów pojazdu oraz jego stanu technicznego.

Dwudniowe działania przyniosły wymierne efekty. Podczas wspólnych patroli przeprowadzono prawie 300 kontroli pojazdów, w tym 18 autokarów, 143 busów i samochodów ciężarowych. Zatrzymano 72 dowody rejestracyjne i wystawiono 216 mandatów karnych. Nieprawidłowości, które funkcjonariusze ujawnili dotyczyły między innymi przekroczenia prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, zbyt dużego ładunku, a także nieprawidłowości związanych z czasem pracy kierowców taboru. Podczas prowadzenia akcji policjanci zatrzymali w pościgu 42-latkę kierującą Oplem Astra. Kobietę obowiązywały dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Auto, którym podróżowała nie posiadało również ważnego ubezpieczenia OC.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(9)

 • 16.10.2016 06:29  Odpowiedz na komentarz

  Dobra zmiana! (kosztuje) Brak kaski na 500+ i mieszkanko+? Naród ryczał na platfusów za fotoradary i ratowanie budżetu mandacikami. Wiedziały gały co brały! Płakać i płacić. Nic was nie żałuję!

  18.10.2016 08:11

  Do Tomek .Gratuluje .PiS idzie jak burza z piorunamiJedyny plan prezydenta PiS- u, jaki realizuje to zgodnie z powiedzianymi słowami : " OJCZYZNĘ DOJNA RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE " (na szczęście nagrana wypowiedź do Polaków ) !!!!!!!!!!!Kumple doja ile się da ....Emeryt 1000 , - ????????????????????????

  17.10.2016 17:59

  Do Tomek: Jeszcze zabeczysz cieńkim głosem. Wstyd!

  16.10.2016 20:46

  Ja głosowałem na PIS i sie bardzo ciesze z tego :) kto sie ma czego bać ten sie boi i płacze za platformą :) kochany PISie karać za te starocia bardzo dobrze ;)

 • Ci co mają te starocie dwudziestoletnie to patologia 500+. Stać ich na mandaty. Brawo policja!

 • Dokladnie jak pisze ACAB uwzieli sie na starsze auta a bardzo czesto kierowcy mlodszego taboru ciezarowego przekraczaja czas pracy i jezdza na magnesie czyli tzw aspirynie nie ma na to reguly i policja nie powinna tak przebierac szukac tych starszych

  16.10.2016 11:59

  i chyba dobrze ze sie uwzieli skoro zabrano tyle dowodów rejestracujnych

 • 14.10.2016 20:11  Odpowiedz na komentarz

  Tylko dlaczego kundle ( CZYTAĆ MILICJA ) zatrzymywali samochody 20 letnie i starsze .Chyba tylko po to by się statystyki zgadazały i zeby dostać premie za wystawione mandaty .Większość kundli z Gniezna to ludzie siłą od pługa oderwani lub po znajomośći się dostali.

  14.10.2016 22:20

  a może KACAP a nie acab, gdyby głupota mogła latać to zostałbyś kosmonautą

PODOBNE TEMATY
Zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym w Żydowie! 4 osoby przewiezione do szpitala! W niedzielę po godz. 15.00 służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku z udziałem motocyklisty... Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
Dachowanie w Wydartowie W sobotę po godz. 11.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Wydartowie.... Niedziela, 11 kwietnia 2021
Gnieźnieńska "Anakonda" doposażona Pod koniec 2020 roku w związku z wypełnieniem wymogu doposażenia w sprzęt znajdujący się w normatywie... Sobota, 10 kwietnia 2021
Jelenie zaplątały się w siatkę przy boisku! Pomogli im strażacy Strażacy uratowali dwa jelenie, które w piątek rano zaplątały się porożem w siatkę na boisku sportowym... Sobota, 10 kwietnia 2021